Jak przygotować autoklimatyzację do sezonu?

25-05-2017, 09:21

Klimatyzacja w samochodzie jest wielkim udogodnieniem. Pozwala na komfortowe podróżowanie nawet w bardzo upalne dni. Jednak aby spełniała należycie swoją funkcję, należy odpowiednio o nią zadbać i co roku przygotować do sezonu letniego.

Jak w przypadku każdego urządzenia, najważniejszą kwestią jest regularne serwisowanie. Przed rozpoczęciem sezonu należy sprawdzić stan całego układu chłodzącego. Z pewnością konieczne będzie uzupełnienie czynnika chłodzącego, którego w ciągu roku ubywa ok. 10-15%. Warto pamiętać, że gaz chłodzący jest także nośnikiem oleju, który sprawia, że sprężarka klimatyzacji jest odpowiednio chroniona przed zatarciem. Należy także sprawdzić poziom oleju i najczęściej zaaplikować jego odpowiednią ilość.

Często zdarza się, że uruchamiając klimatyzację po zimie, zamiast świeżego, chłodnego powietrza czujemy nieprzyjemny zapach. Jego przyczyną są zanieczyszczenia gromadzące się wewnątrz układu chłodzącego. Nie należy tego lekceważyć – przykry zapach oznacza, że w klimatyzacji znajdują się bakterie i grzyby. Mogą one być przyczyną wielu groźnych chorób i alergii. Podczas corocznego przeglądu trzeba zatem wyczyścić urządzenie i przeprowadzić odgrzybianie. Warto rozważyć zabieg ozonowania, który zabija bakterie, wirusy, grzyby i roztocza oraz odświeża całe auto, likwiduje nieprzyjemny zapach, w tym zapach nikotyny. Każdorazowo po czyszczeniu układu chłodzącego należy wymienić kabinowy filtr powietrza. Filtr kabinowy można wymienić samodzielnie.

Nieserwisowana klimatyzacja prędzej czy później przysporzy znacznie poważniejszych kłopotów. Niewystarczający poziom czynnika chłodzącego i oleju w końcu doprowadzi do tego, że sprężarka klimatyzacji się zepsuje. Wówczas konieczna będzie naprawa, której koszt jest równoważny nawet z ceną kilkunastu corocznych przeglądów układu chłodzenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag klimatyzacja
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: