Jak podróżować w czasach COVID-19?

26-01-2021, 12:23

W dobie pandemii każda podróż i wyprawa musi być szczegółowo zaplanowana, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Każdy kraj posiada indywidualne przepisy pozwalające podróżować po swoim terytorium osom z zagranicy jak i swoim obywatelom. Warto zapoznać się z nimi odpowiednio wcześnie.

Podróżując samolotem, może się okazać, że podczas międzylądowań nie ma możliwości opuszczania lotniska i przyjdzie osobom podróżującym spędzić długie godziny w lotniskowej poczekalni. Są kraje, które nie wpuszczą na swoje terytorium turystów nie posiadających ważnego badania z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa, a niebawem także dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia przeciwko COVID-19. Warto o te dokumenty postarać się przed zaplanowanym wylotem lub podróżą do innego kraju. Sytuacja w każdym z państw jest bardzo dynamiczna, warto więc sprawdzać na bieżąco wszystkie aktualności z kraju i ze świata.

Czy każdy środek komunikacji jest tak samo bezpieczny?

Nie każdy środek komunikacji jest tak samo bezpieczny jak inny. Według najnowszych badań najbezpieczniejszym środkiem lokomocji do podróżowania w dobie pandemii COVID-19 jest samolot. W samolotach wiele czynników wpływa na zmniejszenie ryzyka zarażenia się wirusem. Przede wszystkim zainstalowane w nich filtry HEPA (High Efficiency Particulate-Air) blokują przedostawanie się bakterii i wirusów do kabin, w których znajdują się pasażerowie oraz piloci nawet do 99,97%.

Dodatkowo częsta wymiana powietrza wewnątrz samolotu (do 30 razy na godzinę) minimalizuje ryzyko przeniesienia się wirusa z pasażera na pasażera. Mało kto wie, że powietrze w kabinie samolotu krąży w systemie pionowym, a podróżni nie stykają się twarzą w twarz. Dla porównania w autobusie, pociągu bądź samochodzie powietrze krąży tylko po kabinie i nie ma innego ujścia poza uchylonym oknem oraz klimatyzacją i wewnętrznymi nawiewami. Dlatego warto rozważyć samolot jako środek komunikacji podczas podróży w czasie pandemii. O wielu innych poradach dotyczących bezpiecznych wojaży można przeczytać na portalu Funokay.


Następny artykuł » zamknij

Czym jest chmura obliczeniowa?

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag podróżetag nolstag COVID-19
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: