Jak otworzyć laboratorium?

26-11-2019, 14:47

Czy otworzenie laboratorium to dobra inwestycja? Sprawdź, kto może założyć laboratorium i ile to kosztuje?

Zastanawiasz się nad założeniem laboratorium i chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź, ile kosztuje laboratorium, kto je może założyć, jakie wymogi obowiązują laboratoria według Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, a także jakie jest podstawowe wyposażenie laboratorium? 

Ile kosztuje otworzenie laboratorium? 

Szacuje się, że koszt założenia laboratorium to około 500 000 zł. Nie da się ukryć, że dla większości to ogromny koszt na start. Z czego część będzie przeznaczona na otwarcie placówki, a reszta na początkowe koszty działalności. Dlaczego tak znaczna kwota musi być przeznaczona na koszt działalności? Szacuje się, że pierwsze zyski z laboratorium pojawiają się dopiero po dwóch latach. Tym samym jest to naprawdę wymagający biznes, który wymaga odpowiedniego wkładu własnego, jak i samozaparcia, by odpowiednio go poprowadzić. 

Kto może otworzyć laboratorium?

Laboratorium może otworzyć każdy, jednak wymogiem jest oczywiście, by w laboratorium była zatrudniona osoba z II stopniem specjalizacji w zakresie analizm medycznych. Do właściciela należy ustalenie tego, jakie usługi chce świadczyć. Do wyboru są te popularne jak np. morfologia bądź specjalistyczne jak analiza włosa.

Jak powinien wyglądać lokal, w którym znajdzie się laboratorium?

To szczegółowo określają wymogi Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Każde laboratorium być dostosowane od osób niepełnosprawnych. Konieczna jest także współpraca z firmą, która odbiera materiały medyczne.

Co więcej, wnętrza laboratorium powinny mieć odpowiedni wygląd, jak i rozmieszczenie. Ściany i podłogi należy pokryć farbą bądź innymi materiałami, które są łatwe do utrzymania w czystości. W laboratorium muszą znaleźć się też takie pomieszczenia jak: poczekalnia, punkt pobrań, WC dla personelu, pacjentów, jak i osób niepełnosprawnych, pokój socjalny, archiwum, czy podjazd dla niepełnosprawnych.

Jakie jest wyposażenie laboratorium?

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu laboratorium? Wśród niezbędnego sprzętu możemy wymienić: fotel do pobrań, kozetkę, aparat hematologiczny, mikroskop, wirówkę, wagi laboratoryjne, aparaty: do układu krzepnięcia, do odczytywania pasków moczu, czy biochemiczny manualny.

Znasz już odpowiedzi na najważniejsze pytania, teraz pozostała Ci tylko decyzja, co zrobisz z tym dalej. Otworzysz swoje laboratorium i zaczniesz pracować na jego zysk?


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag laboratorium
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: