Jak ludzie sukcesu planują swój dzień?

25-03-2018, 05:46

Żeby zostać mistrzem, dowolnej dziedziny, musisz mieć plan działania nie tylko na najbliższe godziny, ale także miesiące. Osiąganie celów jest możliwe, ale trzeba dokładnie te cele określić i zastanowić się, co jest potrzebne do ich realizacji. To właśnie planowanie cechuje ludzi sukcesu. Jak to robią?

Trenerzy, naukowcy i sportowcy zgadzają się, że w sferze treningu fizycznego, motorycznego czy przygotowania technicznego bardzo wiele zostało już zrobione, ale sfera mentalna ciągle pozostaje nie do końca wykorzystana. Oznacza to, że ludzie sukcesu powinni pracować nie tylko nad ciałem, ale również swoją psychiką, nastawieniem, emocjami. Nawet jeśli nie jesteś sportowcem, a twoim celem nie jest zdobycie mistrzostwa olimpijskiego, powinieneś uprawiać trening mentalny. Jest to bowiem potężne narzędzie, z którego korzystają ludzie sukcesu.

Trening mentalny jest potrzebny między innymi do tego, żeby osiągnąć stan tak zwanego umysłu zwycięzcy. Przekłada się on bowiem na niezwykłą motywację do pracy i determinację. To z kolei pozwala na efektywne spędzanie czasu i właściwe planowanie każdego dnia, tygodnia i miesięcy. Osoba o mentalności mistrza wie bowiem, które czynności przybliżą ją do realizacji zakładanego celu, a które będą stratą czasu. Podejmując decyzję o tym, co danego dnia powinieneś zrobić zastanów się więc, ile czasu danej aktywności powinieneś poświęcić, i w jakim stopniu przybliża cię ona do otrzymania zakładanych efektów. Nadawaj kolejnym punktom na twojej liście określone priorytety, pamiętając, że najwyższy powinny otrzymywać wyłącznie działania, których wykonanie jest równoznaczne z postawieniem kolejnego kroku na drodze do sukcesu.

Ludzie, którzy osiągają swoje cele potrafią również mądrze odpoczywać. Zarówno ciało, jak i umysł potrzebują bowiem zdrowego resetu, dzięki któremu kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni korzystać z ich zasobów. W swoim planowaniu nie zapominaj więc o koniecznych przerwach i odpoczynku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: