Jak leczyć wodniaka jądra?

04-09-2020, 07:17

Długotrwałe gromadzenie się płynu pomiędzy osłonkami jądra prowadzi do powstania wodniaka jądra. To natomiast prowadzi do wzrostu jego objętości. Chociaż powiększenie jądra nie wiąże się z bólem, dla większości mężczyzn stanowi to ogromny problem.

  1. Jak często występuje wodniak jądra?
  2. Rodzaje wodniaków
  3. Skuteczne leczenie wodniaka jądra

Przede wszystkim obecność wodniaka może pogarszać funkcje jądra, a dodatkowo zaburza jego estetykę. Na szczęście nowoczesna medycyna bez problemu radzi sobie z tego typu problemami, a zabieg nie trwa nawet jednej godziny.

wodniak jądra

Jak często występuje wodniak jądra?

Wodniak jądra to stosunkowo rzadko występująca przypadłość. Według statystyk występuje u jednego mężczyzny na stu. Częściej występuje u tych mężczyzn, którzy cierpią na niepłodność. Chociaż nie jest to popularny problem, to doświadczony specjalista na pewno poradzi sobie z jego usunięciem. Skuteczność leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych metod wynosi prawie 100%, dlatego zamiast się martwić obecnością wodniaka jądra, warto od razu zgłosić się do sprawdzonej kliniki i zapisać na zabieg.

Rodzaje wodniaków

Wodniaki najczęściej dzieli się na pierwotne i wtórne. W przypadku pierwotnego wodniaka jądra zazwyczaj nie można ustalić jego przyczyny. Jeżeli chodzi o wtórne, to często towarzyszą guzom jąder. Mogą również towarzyszyć powikłaniom po urazach i infekcji jąder. Argumentów przemawiających za tym, aby operacja na wodniaka jądra została przeprowadzona, jest wiele. Pierwszym z nich jest to, że wodniak może uciskać na powrózek nasienny, co pogorszy krążenie krwi. To natomiast zwiększy temperaturę w pobliżu jądra, a jak wiadomo, wyższa temperatura negatywnie wpływa na jakość plemników. Drugim powodem, przez który wielu mężczyzn decyduje się na leczenie zabiegowe, jest estetyka. W przypadku większych wodniaków jądro może się znacznie powiększyć, co nie wygląda dobrze.

Skuteczne leczenie wodniaka jądra

W celu rozpoznania problemu przeprowadza się USG moszny (wodniak będzie widoczny jako bezechowa przestrzeń) oraz badanie lekarskie. Za najskuteczniejszą metodę leczenia od lat uznaje się leczenie zabiegowe, które oferuje klinika https://medifem.pl/urologia-i-andrologia/operacja-plastyczna-wodniaka-jadra/. Podczas zabiegu worek zostaje opróżniony z płynu, a następnie usunięty chirurgicznie. Zdecydowana większość mężczyzn jest zadowolona z efektów takiego leczenia. Sam zabieg trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut, a pełną sprawność można odzyskać w ciągu dwóch tygodni. Jeżeli jednak ktoś nie chce lub nie może poddać się takiemu zabiegowi, można przeprowadzić punkcję wodniaka. W tym przypadku należy się jednak liczyć z większym ryzykiem nawrotu problemu.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenia BHP i PPOŻ w firmie

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wodniak jądratag nols
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: