Jak kupić przez Internet najlepszy fotelik samochodowy?

12-08-2020, 22:54

Istnieją takie typy akcesoriów dla dzieci, które są wręcz niezastąpione w codziennym funkcjonowaniu. Są też takie, które nie dość, że są przydatne, to ich posiadanie jest wymagane przez przepisy obowiązującego w naszym kraju prawa.

Takim właśnie wyposażeniem są foteliki samochodowe. Dziś chcielibyśmy skupić się właśnie na nich. Co zrobić, żeby za pośrednictwem Internetu znaleźć optymalne rozwiązanie? Na co zwracać uwagę i co trzeba koniecznie sprawdzić? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

fotelik samochodowy

Przepisy drogowe a foteliki dla dzieci

Obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych wynika wprost z Prawa o Ruchu Drogowym, które w ostatnim czasie przeszło nowelizację.

Obecnie nie obowiązuje już limit wiekowy. W zamian obowiązuje zasada, że dziecko ma obowiązek jeździć w foteliku do momentu, gdy osiągnie 150 centymetrów wzrostu. W praktyce oznacza to, że nawet nastolatki bywają zmuszone do jazdy w fotelikach. Choć może się to wydawać dziwne, to tak naprawdę foteliki potrafią uratować życie.

Dlaczego warto kupić fotelik samochodowy przez Internet?

Olbrzymie grono rodziców decyduje się na zakup fotelika w sklepach e-commerce. Dlaczego? Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest olbrzymia wygoda nabywania produktów.

Świeżo upieczone matki i ojcowie najczęściej nie mają czasu na nic. Zakupy przez Internet stają się dla nich zatem optymalnym rozwiązaniem. Mogą wybrać interesujące ich produkty bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy raptem kilka minut, na przykład podczas drzemki malucha.

Paczki są dostarczane na wskazany adres, co także zwiększa komfort tego typu zakupów. Foteliki dla dzieci są bowiem dość duże, a ich samodzielny transport potrafi być naprawdę problematyczny.

Poza oszczędnością czasu i wygodą zakupy w e-commerce to także często realna oszczędność finansowa. Sklepy internetowe wprowadzają rozmaite akcje rabatowe oraz promocje, dzięki czemu można kupić upatrzony wcześniej model w zdecydowanie niższej cenie lub wręcz pokusić się na wyższej klasy rozwiązanie.

Oszczędności pojawiają się też za sprawą możliwości swobodnego porównywania ofert. W e-commerce inaczej niż w sklepach stacjonarnych mamy bowiem pełną swobodę sprawdzenia tego samego produktu na różnych witrynach. Może się bowiem okazać, że na przykład sklep z fotelikami samochodowymi Wozki-Foteliki.pl oferuje lepszą cenę na konkretne modele niż inne strony z tego typu wyposażeniem. Dzięki Internetowi mamy wybór oraz czas na podjęcie finalnej decyzji. A same zakupy to raptem kilka chwil i kliknięć.

Rodzaje fotelików dla dzieci

Fotelik musi być optymalnie dobrany do potrzeb dziecka. Nie może być zbyt duży, ani tym bardziej za mały, gdyż złe dopasowanie potrafi być bardzo niebezpieczne dla malucha.

Foteliki samochodowe można podzielić na trzy główne typy:

  • nosidełka dla maluchów,

  • pierwsze foteliki,

  • drugie foteliki.

W ramach każdego z wymienionych typów występują dalsze rozróżnienia, co pozwala optymalnie dobrać rozmiar na przykład do wagi dziecka.

Czym się różnią wymienione produkty? Nosidełko to pierwsze rozwiązanie, w którym przewozimy dziecko. Używa się go od pierwszych dni życia. Maluch jest w nim transportowany w pozycji leżącej, zawsze tyłem do kierunku jazdy.

Pierwszy fotelik to już konstrukcja, służąca do przewożenia dzieci w pozycji siedzącej, przodem do kierunku jazdy. W tym przypadku występują jednak niezależne od samochodowych pasy, gwarantujące bezpieczeństwo dziecka.

Drugi fotelik wykorzystuje normalne pasy samochodowe. Ustawia dziecko tak, żeby przebiegały one w prawidłowy sposób, chroniąc malucha w czasie niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Na co zwracać uwagę, kupując fotelik przez Internet?

Jak zatem wybrać fotelik, gdy pragniemy dokonać zakupu przez Internet? Przede wszystkim należy wcześniej dokładnie określić, jakiego rozwiązania potrzebujemy.

Gdy już wiemy, jaka konstrukcja będzie optymalna dla naszego malucha, trzeba sprawdzić dostępne rozwiązania. Warto sięgać po modele renomowanych producentów, którzy udostępniają dane na temat testów oraz takich firm, który mogą się pochwalić szeregiem certyfikatów bezpieczeństwa. W końcu fotelik ma zapewnić maluchom jak największą ochronę w czasie jazdy.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Należy koniecznie przeczytać wszelkie informacje na temat produktu przedstawione w opisie na stronie sklepu. Dobrym zwyczajem jest skonfrontowanie ich z recenzjami użytkowników oraz komentarzami opublikowanymi na różnych, tematycznych stronach internetowych.

Fotelik dla dziecka – bezpieczeństwo ponad wszystko

Zakup fotelika do samochodu to dopiero pierwszy krok na drodze do bezpieczeństwa malucha. Trzeba jeszcze prawidłowo zamocować go w pojeździe oraz nauczyć się właściwego przypinania dziecka. Dopiero wówczas stworzymy właściwe warunki do przewożenia najmłodszych.

Maluchy w samochodzie mogą być bezpieczne. Warto tylko dobrze się przygotować do przewożenia ich, na przykład poprzez wybór dobrej klasy, sprawdzony modeli, a następnie korzystanie z wyposażenia zawsze zgodnie z instrukcją od producenta.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nolstag foteliki samochodowe
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: