Jak kontrolować swoją wagę? Kilka najskuteczniejszych sposobów

12-12-2018, 09:32

Niektóre osoby mają większe predyspozycje do szybszego przybierania na wadze. Prawda jest jednak taka, że to, ile ważymy, zależy jednak głównie od nas, a nie od naszych genów czy metabolizmu (pomijamy oczywiście wpływ chorób, takich jak np. niedoczynność tarczycy). Jak zatem kontrolować swoją wagę? Jakie negatywne skutki może mieć otyłość?

Negatywne konsekwencje otyłości

Ktoś może stwierdzić, że otyłość sama w sobie jest już konsekwencją – głównie ze względów estetycznych. Nie to jest jednak najważniejsze. Znacznie gorszy jest wpływ nadwagi na zdrowie. Po pierwsze – stawy są dużo bardziej obciążone, co może doprowadzić do powstawania zwyrodnień (i to nawet w młodym wieku), a w konsekwencji – nawet problemów z poruszaniem się. Otyłość to także wstęp do cukrzycy, nadciśnienia i miażdżycy. A miażdżyca – np. do powstania choroby wieńcowej. Nie mówiąc już o wzroście ryzyka zawału. Niestety, ale otyli ludzie, którzy sami doprowadzili się do tego stanu, nie mają co marzyć o długim i zdrowym życiu.

Co zrobić, by uniknąć nadwagi?

Recepta teoretycznie wydaje się prosta – mniej jeść, więcej trenować. Prawda jest jednak taka, że gdyby to było takie proste do wcielenia w życie, to nie mielibyśmy problemów z otyłością. Po pierwsze – należy stopniowo zwiększać ilość czasu, jaki przeznaczamy na ruch. I nie musi to być bieganie czy trening na siłowni – warto zacząć chociażby od dłuższych spacerów i wchodzenia po schodach (zamiast wjeżdżania windą). Ważne jest po prostu wyrobienie sobie pewnych nawyków i wybieranie aktywności fizycznej tam, gdzie jest to możliwe. Z kolei jeśli chodzi o dietę, warto na samym początku ograniczać stopniowo kolejne produkty, w tym przede wszystkim – żywność wysokoprzetworzoną i fastfoody. Dobrym pomysłem jest próbowanie nowych dań z większą ilością warzyw, owoców czy warzyw strączkowych. Co jeszcze można zrobić? Jednym z rozwiązań jest sięgnięcie po suplementy, które ograniczą wchłanianie tłuszczu do organizmu z pożywienia. Takim suplementem jest np. Calominal, który dodatkowo reguluje ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Należy jednak pamiętać, że żaden suplement diety nie wystarczy do zrzucenia wagi, jeśli nie wyrobimy w sobie zdrowych nawyków.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: