Jak gustownie wykończyć przestrzeń wokół domu?

03-01-2017, 06:17

Po zakończeniu budowy i urządzania domu zwykle nadchodzi czas na zagospodarowanie przestrzeni, która go otacza. Trzeba pamiętać, że działka jest przedłużeniem domu i jej estetyczne urządzenie to bardzo ważne zadanie. Wygląd otoczenia może w dużej mierze wpływać na ogólny odbiór naszej posiadłości.  Aby prace nad zagospodarowaniem przydomowej przestrzeni przebiegały sprawnie, a ich efekty cieszyły przez długie lata, warto zadbać nie tylko o przemyślany projekt, ale również o surowce najwyższej jakości.

Wydzielenie stref takich tak podjazd do garażu, czy ścieżki ogrodowe, wprowadza ład i nadaje otoczeniu niepowtarzalny charakter. Do budowy nawierzchni poszczególnych obszarów należy wybierać odpowiednie materiały – odporne na obciążenia (na przykład samochodu), uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne. Ważnym czynnikiem powinna być również łatwość konserwacji i utrzymania w czystości.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań spełniających powyższe warunki jest kostka betonowa. Produkowana w wielu kolorach, kształtach i fakturach pozwala na estetyczne zaaranżowanie przestrzeni. Dzięki swoim naturalnym właściwościom jest odporna na zmienne warunki pogodowe i obciążenia (grubość kostki należy dostosować do jej przeznaczenia, uwzględniając spodziewane obciążenie w danym miejscu). Kostka betonowa pozwala na stworzenie wielu ciekawych aranżacji. Doskonale komponuje się z naturalnymi elementami, takimi jak trawa, żwir czy drewno, dzięki czemu piękne prezentuje się w ogrodzie. Komfortowym i stylowym sposobem na oddzielenie nawierzchni od zielonych stref ogrodu jest palisada. Rozwiązanie takie nie tylko podnosi walory estetyczne, ale również zapobiega nadmiernemu rozrostowi roślin. W ofercie renomowanych firm, takich jak Polbruk, bez problemu odnajdziemy idealnie dopasowane do siebie kostki i palisady. Pozwoli to na stworzenie harmonijnej i uporządkowanej przestrzeni. Jeżeli planujemy klasyczny, minimalistyczny ogród, dobrym wyborem oddzielającym ścieżki od zieleni będzie obrzeże lub krawężnik.

Bardzo ważnym elementem otoczenia domu jest taras – miejsce, w którym będziemy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Kształt, na jaki się zdecydujemy, powinien pasować do budynku i reszty ogrodu. Możemy zdecydować się na taras kwadratowy, prostokątny lub okrągły. Jego nawierzchnię z powodzeniem można wykonać przy użyciu kostki brukowej. Modnym sposobem jest zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów kostek. Granice tarasu może wyznaczać palisada. Innym materiałem, doskonale sprawdzającym się jako nawierzchnia tego typu są płyty tarasowe. Ich nowoczesny charakter idealnie komponuje się z zielenią i naturalnymi kamieniami. Płyty tarasowe doskonale sprawdzą się w minimalistycznych przestrzeniach.

Odpowiednia nawierzchnia jest jednym z najważniejszych elementów wykończenia przestrzeni wokół domu. Przy wyborze materiałów takich jak palisada, czy kostka brukowa warto zaufać renomowanej, polskiej firmie Polbruk, która jest gwarancją najwyższej jakości i najlepszego designu. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.