Jak efektywnie uczyć się języka obcego?

18-08-2020, 18:31

W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego zdecydowanie poprawia naszą sytuację na rynku pracy. Przydaje się również w trakcie wyjazdów zagranicznych. Mimo to nadal wiele osób nie decyduje się z różnych powodów na edukację. A szkoda, bo nauka języków obcych może być prawdziwą przyjemnością i nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami! Podpowiadamy, jak efektywnie uczyć się języka obcego!

Po pierwsze słuchanie

Wielu osobom może się ta rada wydać dziwna. No bo po co słuchać wykładów, podcastów czy lekcji języka obcego skoro i tak nic nie zrozumiem? To bardzo mylne myślenie. Po pierwsze, słuchając obcego języka można nieświadomie, podprogowo zapoznawać się z różnorodnymi zwrotami, które nagle, podczas nauki zaczną wydawać nam się dziwnie znajome. Po drugie, słuchając oswajamy się z melodią języka, akcentem. Warto słuchać bardzo różnorodnych materiałów z wszelakich dziedzin: utworów, wiadomości, podcastów, wykładów. To nic nie kosztuje! 

Po drugie zapisywanie i przepisywanie

Warto zapisywać to, co usłyszeliśmy i to, co nas zainteresowało. To, co zapisaliśmy warto sprawdzić od razu w słowniku, przetłumaczyć. Przetłumaczone zdania i zwroty warto przepisywać. Większość z nas jest bowiem wzrokowcami. Przepisywanie ułatwia zapamiętywanie. Kolorowanie poszczególnych słówek, fraz daje jeszcze lepsze efekty, ale o tym już za chwilę!

Po trzecie wyróżnianie kolorem słówek, fraz

Jak już wspomnieliśmy, kolorowanie, podkreślanie, wyróżnianie kolorem wpływa pozytywnie na proces zapamiętywania. Niektórzy potrafią zapamiętać poszczególne zwroty tylko wtedy, gdy są one zapisane odpowiednim kolorem. Można w ten sposób grupować sobie poszczególne części mowy czy zdania, np. czerwonym rzeczowniki, niebieskim przymiotniki, zielonym czasowniki. O wiele łatwiej będzie nam wówczas przyporządkować słowo do kategorii, a później odszukać w pamięci jego znaczenie.

Po czwarte rozmawiaj

Większość osób, a w szczególności tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką języka, najbardziej boi się komunikacji. Warto zatem znaleźć osobę, która jest profesjonalistą, która będzie miała podejście metodyczne i będzie potrafiła oswoić nas z komunikacją w obcym języku, przełamać wszelkie lęki i blokady. Warto zdecydować się na indywidualne lekcje. Ofert tego typu nie brakuje! W Internecie bez trudu znajdziemy propozycje zajęć grupowych i indywidualnych, np. w takich miejscach jak Akademia Językowa DN-Teaching. Dzieki pomocy specjalistów w bezstresowej i kreatywnej atmosferze wiedza przyswajana jest zdecydowanie szybciej, łatwiej i przyjemniej!

Po piąte śpiewaj

Znane przysłowie mówi: śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. I jest to święta prawda! Każdy z nas ma swoich ulubionych artystów, których utworów słucha naprawdę chętnie. Dlaczego by nie wykorzystać  przyjemnych chwil z muzyką na naukę języka. Śpiewanie wspólnie z wokalistą, powtarzanie słów, modelowanie głosu na podobieństwo artysty pomaga usprawnić płynność mówienia w języku obcym i poznać różnorodne zwroty. 

Po szóste zapisz się na kurs

Jeżeli nie masz czasu w ciągu tygodnia, możesz uczęszczać na kursy weekendowe. Jeśli i wtedy masz bardzo ograniczone możliwości, to pomyśl o kursach wakacyjnych. Z ich ofertą zapoznać się możesz chociażby na stronie https://angielski-konwersacje.pl/. Dlaczego warto skorzystać z kursów? Bowiem dostarczają one wiedzy w pigułce, pozwolą urozmaicić naukę języka. To nie wszystko. Prowadzący może wychwycić błędy, których sami nie bylibyśmy w stanie wykryć i być może weszłyby nam w nawyk.  


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag nolstag nauka języków
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: