Jak działają nowoczesne systemy przeciwpożarowe?

24-07-2017, 06:57

Zabezpieczenie budynku przed pożarem to sprawa wysokiej wagi. Zależy od tego bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzkie. Warto zatem zainwestować w działający bez zarzutu nowoczesny system przeciwpożarowy.

Nowoczesne systemy przeciwpożarowe są w wysokim stopniu zautomatyzowane. Najważniejszą częścią systemu jest centrala oddymiania. To ona steruje całym układem. Ważne zatem jest, że posiadała ona własne źródło zasilania prądem (w formie akumulatorów), gdyż podczas pożaru bardzo często następuje odcięcie zasilania prądem z sieci. Centrala zawiaduje całym systemem, kontroluje go i uruchamia inne urządzenia wchodzące w jego skład.

System przeciwpożarowy najpierw uruchamia czujki dymu i włącza alarm. Jest to bardzo ważne, gdyż większość ofiar pożarów ginie z powodu zatrucia dymem.

Następnie centrala uruchamia okna lub klapy oddymiające znajdujące się w fasadzie budynku. Otwierają się one dzięki elektrycznym napędom. Dzięki nim z budynku usuwany jest dym, szkodliwe gazy i gorąco. Ważne dla bezpieczeństwa ludzi jest także zastosowanie otworów w dolnej części budynku, przez które dostaje się do wnętrza świeże powietrze. Systemy przeciwpożarowe są także wyposażone w przyciski ręcznego sterowania otwieraniem okien i klap oddymiających.

Nowoczesny system przeciwpożarowy, wyposażony w grawitacyjny system przepływu powietrza (okna oddymiające na różnych kondygnacjach) wielokrotnie zwiększa szansę na skuteczną ewakuację ludzi znajdujących się w płonącym budynku.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą montującą nowoczesny system przeciwpożarowy Stawoz.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: