Jak działają kominki z płaszczem wodnym?

02-12-2019, 09:46

Kominek z płaszczem wodnym może stać się atrakcyjnym elementem wystroju twojego domu, a dodatkowo może zapewnić jego odpowiednie ogrzanie. Nowoczesne technologie użyte w produkcji kominków z płaszczem wodnym, sprawiają, że urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne kotły centralnego ogrzewania. Kominki te są bezpieczne, bardzo wydajne i oszczędne (przykłady znajdziesz na https://domar.pl/kategorie/kominki-grzejniki/)

kominek

Czym jest kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie współpracujące z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania. Atutami tego rodzaju kominków jest:

  • Zmniejszenie kosztów ogrzewania - ciepło wytwarzane w kominku zostaje wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, nie ucieka przez komin.
  • Atrakcyjny wygląd - poza praktycznym aspektem użytkowania, tworzy w pomieszczeniu przyjemną atmosferę.
  • Dbałość o ekologię - nie generuje spalin i zanieczyszczeń.
  • Oszczędność miejsca - zwykłe kotły centralnego ogrzewania muszą znajdować się w osobnym pomieszczeniu.

Kominki z płaszczem wodnym mogą działać w układach zamkniętych i otwartych. W zależności od wielkości powierzchni, w której będzie funkcjonować kominek, należy dobrać wkład o adekwatnej wydajności. Wkład z płaszczem wodnym można znaleźć w kilku wariantach otwierania i kilkoma rodzajami szyb.

Schemat działania kominka z płaszczem wodnym

Aby zainstalować kominek z płaszczem wodnym należy zadbać o prawidłowe dopasowanie pompy z zaworem temperaturowym i zbiornikiem buforowym o wystarczającej pojemności. Wkład z płaszczem wodnym to osłona z podwójnymi ścianami, pomiędzy którymi znajduje się woda. Wysoka wydajność kominka pozwala na zapewnienie w domu ciepłej wody. W kominkach tego typu wykorzystywany jest system chłodzenia awaryjnego. W sytuacji, gdy woda przekroczy temperaturę 95°C, załącza się dopływ zimnej wody. Użytkownicy kominków z płaszczem wodnym powinni posiadać dodatkowe zabezpieczenie w razie braku prądu. Ilości ciepła wytwarzane przez kominek są często zbyt duże, dlatego w zbiorniku buforowym magazynowana jest nadwyżka ciepła. Rozwiązania te wymagają palenia co około 8 godzin.

Dla kogo kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym znajduje zastosowanie u właścicieli domów, po rozmowie ze specjalistą można dobrać idealne rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kominki z płaszczem wodnym charakteryzują się solidnym wykonaniem. Użycie najwyższej jakości materiałów sprawia, że są bardzo trwałe i zapewniają komfortowe użytkowanie. Wkład kominkowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, jest funkcjonalny i wytrzymały. Poza walorami praktycznymi kominki te są estetycznie wykonane i świetnie odnajdują się nawet w nowoczesnych wnętrzach. Posiadanie kominka z płaszczem wodnym pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów tradycyjnego ogrzewania.

Koszt kominka z płaszczem wodnym

Na koszt kominka z płaszczem wodnym składają się: wkład kominkowy z płaszczem wraz z obudową, sterownik, pompa obiegowa, dodatkowe akcesoria. Cena wkładu kominkowego waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jest zależna od rodzajów materiału, z których zbudowany jest wkład oraz rodzaju szyby. Sterownik to wydatek około 200 złotych. Pompa obiegowa to koszt rzędu 200-1000 zł. Koszty związane z zakupem kominka z płaszczem wodnym najczęściej mieszczą się w przedziale 5000- 12000 zł.

Przed zakupem kominka z płaszczem wodnym warto przeanalizować jaka wydajność, będzie wystarczająca dla naszych potrzeb. Powinno się również rozważyć wszelkie parametry oraz kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakup oraz instalację urządzenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag płaszcz wodnytag Kominek
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: