Jak dbać o przyczepę kempingową?

23-07-2017, 08:10

Najczęściej przyczepy kempingowej używamy tylko i wyłącznie latem. Nie wszyscy posiadacze przyczep zdają sobie z tego sprawę, ale przed okresem zimowym należy odpowiednio zabezpieczyć przyczepę, aby mogła służyć nam w kolejnym sezonie.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać jest na pewno dokładne umycie i wyczyszczenie przyczepy. Należy w tym celu użyć specjalnych produktów, takich jak preparat do mycia karoserii samochodowej. Dodatkowo warto zabezpieczyć przyczepę poprzez jej zawoskowanie. Jeśli przyczepa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, nic złego nie powinno się z nią zdarzyć. Warto zdecydować się więc na firmę, która ma na rynku wypracowaną solidną markę i cieszy się powodzeniem klientów. Świetnym wyborem będzie na przykład przyczepa kempingowa Tabbert.

Przed zimą warto również bardzo dobrze wywietrzyć naszą przyczepę, aby uniknąć zbierania się tam wilgoci. Powinniśmy wyczyścić wszelkie sprzęty, a najlepiej na zimę pozostawić otwarte wszystkie szafki czy szuflady.

Kiedy zdecydujemy się na zdjęcie kół na okres zimowy musimy poprawnie rozstawić przyczepę na podporach. Można jednak również pozostawić przyczepę razem z kołami, jednak powinniśmy wtedy zadbać o odpowiednie ciśnienie w nich, gdyż opony mogą się łatwo odkształcić, kiedy przyczepa stoi na nich przez dłuższy czas w jednym miejscu.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie przyczepy w garażu, bądź chociażby pod jakimkolwiek zadaszeniem, które mogłoby ochronić ją choć częściowo przed opadami atmosferycznymi. Jednak nie zawsze posiadamy takie miejsce. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na przyczepy kempingowe i zabezpieczyć swoją właśnie w taki sposób. Dodatkowo w czasie zimy, kiedy opady śniegu są znaczne, należy regularnie usuwać go z dachu przyczepy.

Aby cieszyć się dobrą kondycją naszej przyczepy kempingowej należy więc o nią odpowiednio zadbać, a dzięki temu będzie ona mogła służyć nam przez długie lata.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: