Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak czytać więcej... bez wydawania fortuny

Dawid Łabno 14-07-2017, 09:54

Dysponując czytnikiem e-booków wiele wydań elektronicznych całkowicie legalnie można czytać za darmo, a nowości wydawnicze można kupować ze stałym rabatem. Poniżej znajdziecie propozycje usług i serwisów, dzięki którym niskim kosztem zaopatrzycie czytniki w ciekawe książki.

Czytaj za darmo

Dzięki wspólnym wysiłkom wielu instytucji i wolontariuszy, w różnych miejscach w sieci możemy znaleźć tysiące profesjonalnie przygotowanych, bezpłatnych e-booków. Darmowe książki elektroniczne to w większości przypadków klasyka literatury, poezja, książki filozoficzne, bajki, podręczniki, książki naukowe, poradniki oraz literatura w językach obcych.

Czytanie e-booków za darmo umożliwia e-księgarnia Legimi, która nawiązała współpracę z producentem czytników e-booków inkBOOK. Dzięki ofercie na wakacje otrzymamy bezpłatny i nieograniczony dostęp do 20000 e-booków - nowości i bestsellerów - na 30 dni.

 

Czytaj za darmo… po angielsku

Miłośnicy czytania w języku angielskim mają jeszcze więcej darmowych książek do wyboru. Project Gutenberg to wynik pracy tysięcy wolontariuszy z całego świata, którzy sukcesywnie digitalizują książki, do których prawa autorskie wygasły. Niektórzy uważają, że to właśnie założyciel Projektu Gutenberg, Michael Hart, jest wynalazcą e-booków. W 1971 r. przepisał on na format cyfrowy pierwszą książkę, „Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych”. Kolejnym źródłem anglojęzycznych książek jest związany z Internet Archive projekt Open Library, którego zbiory, jak podają twórcy, sięgają ponad 1,5 miliona książek.

 

Czytaj taniej. Zawsze!

Darmowe repozytoria niestety nie oferują dostępu do wszystkich pozycji, które są warte przeczytania, a w szczególności do nowości wydawniczych. Ceny e-booków w e-księgarniach różnią się - pomiędzy jednym a drugim sklepem zachodzą różnice cenowe sięgające czasami nawet połowy ceny książki - dlatego w tej sytuacji pomocna może okazać się porównywarka cenowa. Takie usługi świadczą m.in. serwisy Upolujebooka.pl i ebooki.swiatczytnikow.pl.

Jedną z najlepszych ofert cenowych przedstawia e-księgarnia inkBOOKS.eu w związku ze uruchomionym ostatnio Klubem Książki. Może dołączyć do niego każdy, kto kupi czytnik inkBOOK za pośrednictwem sklepu inkBOOKS.eu. Po zakupie e-czytnika, do konta użytkownika przypisywany jest stały rabat 15% na wszystkie e-booki, audiobooki i e-prasę znajdującą się w zasobach serwisu inkBOOKS.eu.

 

Czytać każdy może

Wzrost popularności e-booków sprawił, że ogromna część literatury dostępna jest dla czytelników zupełnie za darmo. Jako czytelnicy, powinniśmy cieszyć się z takiego stanu rzeczy i coraz większej dostępności literatury. Aby utrzymywać ten trend, korzystajmy z oficjalnych źródeł dystrybucji e-booków – w ten sposób wspieramy rynek czytelniczy, nawet gdy za e-booki przyjdzie nam zapłacić symboliczną kwotę.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *