Jak chronić sprzęt przed mrozami?

07-02-2012, 08:19

Dochodzące do minus 30 stopni Celsjusza mrozy mogą spowodować awarię naszych laptopów, a tym samym utratę zapisanych na nich najważniejszych cyfrowych dokumentów - alarmują specjaliści odzyskiwania danych. Przedstawiamy porady, dzięki którym zarówno prywatni użytkownicy, jak i pracownicy firm korzystający z przenośnych urządzeń będą mogli uchronić się przed niszczycielskim działaniem niskich temperatur.

Porady specjalistów z laboratorium Kroll Ontrack, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka utraty danych podczas mrozów:

Po wejściu do ciepłego pomieszczenia nie włączajmy od razu komputera, jeśli wcześniej pozostawiliśmy go dłuższy czas na mrozie - w tej sytuacji specjaliści radzą, by poczekać, aby temperatura naszego sprzętu zrównała się z otoczeniem. W przeciwnym wypadku może dojść do zwarcia, a tym samym zniszczenia elektroniki i utraty danych.

Pamiętajmy o transportowaniu sprzętu komputerowego w specjalnych futerałach - ta porada odnosi się zarówno do komputerów, jak i tabletów czy smartfonów. Choć używanie futerałów nie jest gwarantem pełnej ochrony, pozwala jednak na zniwelowanie oddziaływania mrozu na nośnik danych.

Czytaj też: Jak chronić komputer i dane przed burzą

Nie ogrzewajmy na siłę nośnika, który wystawiliśmy na działanie niskich temperatur przez dłuższy czas - takie działania mogą jeszcze bardziej zaszkodzić urządzeniom, a tym samym zapisanym na nim danym. Jak wskazują specjaliści, próba szybkiego ogrzania sprzętu, poprzez np. położenie go na kaloryferze, to niemal stuprocentowa gwarancja jeszcze poważniejszej awarii i utraty cyfrowych plików.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829