Jak budować w Polsce globalne startupy? Zobacz transmisję online

PATRONAT MEDIALNY 15-09-2015, 12:42

Fundacja Netcamp zaprasza w czwartek 17 września o godz. 18 na pierwsze po wakacjach inspirujące spotkanie IT. W związku ze zbliżającym się Startup Weekendem w Szczecinie porozmawiamy na temat startupów. Opowiemy o tworzeniu innowacyjnych projektów, skalowaniu biznesu oraz pokażemy, jak zdobyć finansowanie na startup od inwestora.

Na spotkaniu Netcamp wystąpią wyjątkowi prelegenci, którzy tworzą globalne projekty w Dolinie Krzemowej, rozwijają z sukcesem swoje biznesy w Australii czy chcą podbić europejski rynek e-commerce.

Agenda:

1. Od pomysłu do produktu – jak przejść tę drogę bez potknięć? – Jarek Sygitowicz, Co-founder Zencard

Zdefiniowanie początkowej hipotezy i rozpoczęcie „wgryzania się w problem” to najprzyjemniejsza i najbardziej romantyczna część pracy nad projektem. Jak przejść od niej do konkretnych wyników biznesowych? Skąd wiadomo, że produkt ma „product-market fit”? O tym postara się opowiedzieć prelegent na bazie przykładów ze swojego życia.

2. Mój pierwszy raz… z inwestorem – Grzegorz Lipiński, CEO Xcellerator

Jak zwabić i rozkochać w sobie inwestora? Kiedy i gdzie należy zacząć go szukać? Jak zwrócić uwagę na swój biznes? Czym się kierować przy wyborze inwestora i jakie warunki trzeba spełnić, żeby go znaleźć?

3. Product/Market Fit and beyond. O wyzwaniach startupu w fazie skalowania – Paweł Neubauer, CTO UXPin

Rozmawiając o spółkach technologicznych, bardzo wiele czasu poświęcamy etapowi budowania MVP (Minimum Viable Product) oraz fazie Product/Market Fit. Rzadko kiedy możemy porozmawiać o momencie dynamicznego wzrostu, głównie z powodu niewielkiej ilości firm, które docierają do tego etapu. W oparciu o doświadczenia z UXPin prelegent opowie o wyzwaniach, jakie napotkał podczas skalowania firmy, jeżeli chodzi o zespół, technologie oraz produkt.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie rejestracja.netcamp.pl. Spotkanie Netcamp odbędzie się klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Mecenasem spotkania jest Miasto Szczecin, a sponsorem Mobica.

Organizatorzy planują też transmisję online na kanale YouTube, gdzie dostępne są również nagrania z poprzednich wydarzeń. Po prezentacjach zapraszają na branżowe dyskusje i afterparty.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930