Izolacje termiczne – najlepsze rozwiązania dla domu

25-03-2018, 05:30

Twój dom jest schronieniem dla całej rodziny. Należy o niego zadbać, aby cieszyć się nim latami, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Solidne fundamenty to tylko połowa sukcesu. Zadbaj o swój dom stosując odpowiednie materiały, takie jak izolacje termiczne.

Solidne ocieplenie Twojego domu pozwoli na utrzymanie w nim ciepła i zapewni spore oszczędności na przyszłe lata. Firm oferujących ocieplanie domów jest mnóstwo, żeby jednak wybrać najlepszą ofertę warto trochę poznać same izolacje termiczne. Przede wszystkim istotny jest poziom współczynnika przewodzenia ciepła danego materiału oraz jego przepuszczalność pary wodnej – jest istotna kwestia, zwłaszcza dla takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia. Niewątpliwie ważna jest gęstość objętościowa wybranej izolacji, a także jej wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Mieszkając w rejonach obfitych opadów takie informacje są na wagę złota.

Styropian, wełna mineralna, a może nowoczesne aerożele (piany o określonej gęstości)? Firmy budowlane mają swoje „ulubione” izolacje termiczne, jednak wybierając materiały ocieplające nasz dom musimy przede wszystkim trzymać się dwóch prostych zasad. Do ocieplenia drewnianych konstrukcji czy elementów najlepsza jest wełna mineralna. Natomiast styropian jest doskonałym rozwiązaniem dla ocieplania betonowych budynków.

Izolacje termiczne to nie tylko ciepło wewnątrz domu, ale także jego wyciszenie oraz bezpieczeństwo – nie są one łatwopalne, dlatego dodatkowo ochraniają budynek z zewnątrz. Nie należy oszczędzać podczas wyboru odpowiedniego ocieplenia. Warto zainwestować w izolację, która będzie służyła nam latami.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.