iplex.pl - wypożyczanie filmów teraz za darmo

04-02-2010, 10:01

Użytkownicy iplex.pl mogą oglądać filmy legalnie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Serwis finansowany jest przychodami z reklam. Do obejrzenia są zarówno filmy komercyjne, jak i ambitne kino światowe. Ofertę uzupełniają materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne, a także bajki i kabarety.

iplex.pl chyba jako pierwszy serwis VoD w Polsce stworzył internautom szansę bezpłatnego zapoznania się z całą swoją ofertą. Co więcej, aby korzystać z jego usług nie trzeba się już logować. Wystarczy wejść na stronę i wybrać dowolną pozycję z blisko tysiąca oferowanych materiałów.

- Zaoferowanie użytkownikom iplex.pl bezpłatnych treści audiowizualnych stanowi pogodzenie interesów obu stron – reklamodawcy zyskują uważnego odbiorcę swoich spotów, a sami użytkownicy mają dobre skojarzenia z oglądaną reklamą, gdyż dzięki niej otrzymują rzeczywistą wartość – uważa Arkadiusz Świerczewski, współtwórca portalu.

>>> Czytaj: YouTube rusza z wypożyczaniem filmów

Aby skorzystać z usług iplex.pl, nie trzeba posiadać dodatkowego oprogramowania. Filmy nie będą przerywane reklamami. Płynny odbiór filmów w jakości PAL jest dostępny na łączach już od 256 kbit/s, a usługa działa na wszystkich przeglądarkach w systemach operacyjnych Windows i Mac OS X. Serwis nie wymaga instalowania żadnej aplikacji na komputerze użytkownika, a jakość transmisji automatycznie dostosowuje się do prędkości łącza.

Znacznie poszerzono ofertę dostępnych dla użytkowników materiałów. Zmieniono także design strony. Udoskonalono funkcjonalność, dodając zakładki z podziałem na różnorodne sekcje tematyczne oraz na najpopularniejsze pozycje w danym miesiącu czy weekendzie.  Pod każdym z filmów znajduje się lista stron, za pomocą których internauta może polecić go znajomym. Każdy z oglądających może dopisać komentarz lub recenzję, a nawet zamieścić film na swojej stronie.   

Podobnie jak dotychczas, iplex.pl zapewni swoim użytkownikom możliwość uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych, jakim są filmowe imprezy. Najbliższa z planowanych to Festiwal Planete Doc Review, który na ekranach iplex.pl pojawi się już po raz trzeci. Tegoroczna edycja, tak jak poprzednia, odbywać się będzie nieodpłatnie.

>>> Więcej o treściach wideo w DI


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy