iPhone zakładnikiem

04-11-2009, 08:00

Porywacz żąda 5 euro okupu za oddanie kontroli nad urządzeniami. Bać się powinni jednak tylko ci, którzy złamali zabezpieczenia telefonu.

Niejeden z użytkowników iPhone'a uległ pokusie i złamał zabezpieczenia swojego telefonu, by zyskać dostęp do pewnych możliwości i aplikacji, które nie zostały zatwierdzone przez Apple. Firma ostrzegała swoich użytkowników, że ich urządzenia staną się bardziej podatne na ataki z zewnątrz. Nie mówiąc już o tym, że telefony te przestają być objęte gwarancją producenta.

O problemach, jakie może to sprawić, przekonało się kilku użytkowników iPhone'ów z Niderlandów. Otrzymali oni wiadomości tekstowe, z których dowiedzieli się, że ich telefony zostały zhakowane. Zachęca się w nich do odwiedzenia pewnej strony internetowej, gdzie za 5 euro można urządzenie ponownie zabezpieczyć przed atakiem.

Nowa usługa Apple? Bynajmniej. Pomysłowy Holender znalazł sposób na przejęcie kontroli nad telefonami działającymi w sieci T-Mobile Netherlands. Wykorzystał on fakt, że iPhone'y mają wbudowane standardowe hasło do ochrony swoich zasobów. Po uiszczeniu wspomnianej opłaty, posiadacz telefonu firmy Apple otrzyma e-maila z instrukcją usunięcia problemu, co wiązać się będzie prawdopodobnie z przywróceniem ustawień fabrycznych - pisze Ars Technica.

Wnioski? Albo nie łam zabezpieczeń swojego iPhone'a, albo pamiętaj o zmianie hasła. Tak czy inaczej zawsze zalecane jest zachowanie ostrożności. 5 euro może i nie jest wysoką kwotą, po co się jednak stresować?


Źródło: Ars Technica
Tematy pokrewne:  

tag iPhonetag Holandiatag hackertag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031