Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Apple zarabia najwięcej wśród producentów telefonów komórkowych - zgarnia około 1/3 zysków całej branży.

Apple należy, co prawda, do światowej czołówki producentów telefonów komórkowych - zajmuje piąte miejsce - jednak jego przychody nie stanowią nawet 1/3 tych generowanych przez klientów Nokii. Tak wynika z analizy branży dokonanej przez Bernstein Research. Oprócz fińskiej firmy wyższy poziom przychodów mają także Samsung, Research in Motion oraz LG.

Jednak to Apple jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o zyskowność. Wszyscy producenci telefonów komórkowych zarobili w pierwszym półroczu 2009 roku 6,4 mld dolarów. Sam producent iPhone'a - 2,04 mld dolarów, czyli zgarnął aż 32 procent zysku branży. Dwóch - Sony Ericsson oraz Motorola - poniosło straty, podaje AllThingsD.

W jaki sposób firmie, która istnieje na rynku telefonów komórkowych dopiero od dwóch lat, udało się od razu dostać do pierwszej ligi? Stoi za tym nie tylko sama marka Apple, która dla milionów osób na całym świecie jest wystarczającym powodem do dokonania zakupu. To także efekt udanego eksperymentu, jakim było uruchomienie App Store.

Sklep, w którym dostępnych jest - według CNET News - ponad 65 tysięcy aplikacji, stał się maszynką do zarabiania pieniędzy. Pomimo że znaczna część aplikacji jest darmowa, użytkownicy iPhone'ów nie żałują pieniędzy na płatne programy. Tylko w ciągu pierwszego roku pobrano 1,5 mld aplikacji. Patrząc na osiągane przez firmę wyniki, można odnieść wrażenie, że stało się to już samonapędzającym się mechanizmem. Sprzedaż telefonów z logo Apple w ciągu roku wzrosła aż o 626 procent, do poziomu 5,2 mln egzemplarzy.

Oficjalne pojawienie się iPhone'a na rynku chińskim może firmie Apple jedynie pomóc.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Google kupuje On2