iPhone może być tańszy, ale nie mniejszy

19-02-2011, 18:37

Na długo przed wydaniem każdego nowego telefonu od Apple w mediach spekuluje się, jak będzie wyglądało kolejne urządzenie i czy znów znajdzie uznanie wśród użytkowników.

iPhone 4 pomimo głośnego problemu z anteną sprzedał się bardzo dobrze, a na niedawnych targach Mobile World Congress zdobył nawet nagrodę jako najlepsze urządzenie mobilne 2010 roku. Trudno się dziwić, że rynek z wielkim zaciekawieniem spogląda także na przyszłe produkty od Apple.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple

Sonda
iPhone 4 jest za drogi?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niedawno pojawiły się plotki, że Apple przygotowuje mniejszą i tańszą wersję swojego smartfona, wszak nie każdego stać na urządzenie cenowo porównywalne z dobrym komputerem. Według nowego raportu New York Timesa producent z Cupertino rzeczywiście buduje tańszego smartfona, jednak wcale nie ma on być mniejszy od poprzednika.

Jak podkreślają obserwatorzy, mniejsze urządzenie często wiąże się z większymi kosztami budowy, a jego powstanie sugerowano głównie ze względu przez analogię do linii iPodów nano. Mniejszy ekran to także zapowiedź problemów dla deweloperów, o których Apple z pewnością nie może zapomnieć podczas tworzenia kolejnego rynkowego hitu.

Jedno ze źródeł wskazuje natomiast, że prawdziwe oszczędności można uzyskać, po prostu stosując podzespoły o mniej wyszukanych parametrach - mniejszą ilość wbudowanej pamięci czy słabszy aparat.

iPod Nano
fot. Zengame - iPod Nano
Wciąż warto jednak pamiętać, że mówimy o prototypie urządzenia, które wcale nie musi zostać udostępnione do sprzedaży. Jeśli Apple będzie chciało zachować obecną rozdzielczość ekranu w swoim urządzeniu, jego cena nie powinna w końcu poszybować aż tak mocno w dół.

>>Czytaj także: Co jest złego w telefonach z Androidem


Źródło: Ars Technica
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy