iPhone - aplikacje wreszcie zadziałają w tle

15-03-2010, 20:20

Takie "rewolucyjne" zmiany szykuje Apple w aktualizacji oprogramowania dla swojego telefonu. Firma jednak musi rozwiązać do tego czasu kilka problemów natury technicznej.

W pierwszej wersji telefonu firmy Apple tego problemu nie było. App Store był dopiero w fazie powstawania, nie było więc dostępu do dodatkowych aplikacji. Wraz z ich pojawieniem się oraz wejściem na rynek iPhone'a 2.0 brak jednoczesnego działania aplikacji stało się poważną wadą urządzenia. U innych producentów był to bowiem standard.

Okazuje się jednak, że iPhone jest przystosowany do tego, by więcej aplikacji działało jednocześnie. Ograniczenie zostało ustawione sztucznie, by uchronić użytkowników przed działaniem niepożądanego oprogramowania - użytkownik ma bowiem cały czas kontrolę nad tym, jaka aplikacja działa i co robi.

Dokonanie tzw. jailbreaka pozwala ominąć zaprogramowane w telefonie ograniczenia - część aplikacji może pracować wtedy w tle. Jednak sam iPhone jest wtedy bezbronny wobec złośliwego oprogramowania. Ma się to jednak zmienić wraz z nadejście wersji 4.0 oprogramowania. Pojawi się ona latem br. - podaje AppleInsider.

Apple musi jednak zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami, jakie wiążą się z działającymi w tle aplikacjami. Konieczne jest ustalenie komunikacji między nimi, by mogły uzgodnić ilości potrzebnych im zasobów, a także priorytety działania. Oprócz tego pojawia się problem wytrzymałości baterii i jej ogólnej żywotności. Już dzisiaj jest to poważny problem dla użytkowników iPhone'ów.

Umożliwienie działania większej ilości aplikacji jednocześnie sprawić może także, że tworzone dla iPhone'a oprogramowanie będzie musiało być mniej wymagające sprzętowo, by dalej sprawnie działać.


Tematy pokrewne:  

tag iPhonetag Appletag App Store
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031