iPhone 8 – czy warto kupić starszy model iPhone?

06-06-2019, 08:40

iPhone to jeden z najlepszych dostępnych na rynku smartfonów. Często jednak problemem przy zakupie najnowszego modelu okazuje się zaporowa cena. Czy warto zatem zainwestować w starszy model flagowca Apple?

iphone 8 plus czy warto kupić

Wielu użytkowników planujących zakup nowego smartfona zastanawia się nad kupnem nieco starszego modelu iPhone’a. W końcu Apple jest marką samą w sobie, a smartfony produkcji kalifornijskiej firmy cieszą się wyjątkową popularnością. Czy zakup starszego modelu, jak iPhone 8 ma dzisiaj sens? Przyjrzymy się wadom i zaletom tego urządzenia.

Apple iPhone 8 - Zalety

iPhone 8 to flagowy smartfon marki Apple, którego oficjalna premiera odbyła się we wrześniu 2017 roku. Nie jest już więc najnowszą zdobyczą techniki ze stajni Apple, ale bez wątpienia to bardzo dobry i zaawansowany smartfon. Dlaczego?

Apple przyzwyczaił nas do tego, że wybór produktu sygnowanego tą marką to zakup sprzętu mało awaryjnego, niezwykle wydajnego i świetnie zaprojektowanego. Nie inaczej prezentuje się model z 2017 roku. Wielką zaletą telefonów giganta na rynku elektroniki są świetne aparaty umożliwiające robienie bardzo dobrych zdjęć. iPhone 8 wyposażono w tylny aparat o rozdzielczości 12 Mpix i przedni o rozdzielczości 7 Mpix. To naprawdę wystarczające parametry do tego, by wykonywać niezapomniane fotografie, nagrywać filmy w jakości 4K, bądź komfortowo prowadzić wideorozmowy.

Niewątpliwym atutem smartfonów od Apple jest wyświetlacz Retina. To zaawansowany ekran z panelem IPS oferujący świetną jakość obrazu. Retina to  po polsku siatkówka, a wyświetlacz dzięki niezwykle wysokiej rozdzielczości sprawia, że obraz jest pozbawiony pikseli, wypełniony żywymi kolorami i ma szerokie kąty widzenia. To bez dwóch zdań jeden z najlepszych wyświetlaczy na rynku – iPhone 8 również go posiada. Możesz zdecydować się na klasyczny rozmiar o przekątnej 4.7 cala, albo na większy oferowany w modelu iPhone 8 Plus.

iPhone 8 to również pierwszy model wspierający funkcję bezprzewodowego ładowania. Taki sposób zasilania jest bardzo łatwy i intuicyjny, ogranicza także ilość przewodów w miejscu pracy, co znacząco wpływa na estetykę i komfort miejsca.

Bardzo istotną kwestią w przypadku zakupu starszego modelu jest wsparcie aktualizacyjne od firmy Apple. Niektóre starsze urządzenia nie są już dostosowane do nowych wersji systemu iOS, które co jakiś czas udostępnia producent. iPhone 8 nie jest najstarszym modelem, który wciąż jest wspierany i przez jakiś czas jeszcze z pewnością będzie. Zakłada się, że po premierze telefonu, dany model wspierany jest przez pięć najbliższych lat.

Urządzenia Apple nie należą do sprzętów najtańszych, nie inaczej jest z iPhonem. Kupno starszego modelu wiąże się ze sporą oszczędnością, a otrzymujemy wciąż niezwykle nowoczesny, świetnie zaprojektowany telefon. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, sprawdź ofertę iPhone 8 na eMAG.

Czy iPhone 8 ma wady?

Oczywiście zakup starszego modelu iPhone’a ma pewne słabe strony. Warto zrobić rachunek potencjalnych zysków i strat wynikających z takiej decyzji. Naszym zdaniem plusów jest znacznie więcej. Przyjrzyjmy się także minusom.

iPhone 8, co zrozumiałe, posiada gorszy procesor niż zastosowany w najnowszych modelach Apple A12 Bionic. Nie oznacza to, że nie poradzi sobie z najnowszymi aplikacjami – wręcz przeciwnie. Na tę chwilę moc iPhone 8 jest absolutnie wystarczająca do codziennych zastosowań. Trzeba jednak pamiętać, że nowsze wersje systemu iOS mogą być nieco bardziej wymagające. Obecne modele oferują również nowy design, lepszy aparat i zaawansowane funkcje, np. możliwość odblokowywania urządzenia za pomocą czytnika twarzy. Trzeba zastanowić się, czy tego typu funkcjonalności są nam potrzebne i czy chcemy za nie dodatkowo zapłacić.

Dużym problemem jest moment, w którym kończy nam się możliwość otrzymywania wsparcia aktualizacyjnego. Jakie są tego konsekwencje? Użytkownik zostaje odcięty od aktualizacji systemu iOS, a to często oznacza, że nie może dłużej korzystać z nowych wersji używanych aplikacji. To dość duży problem oznaczający zazwyczaj potrzebę zakupu nowego modelu. W przypadku iPhone’a 8, czyli telefonu, który miał premierę pod koniec 2017 roku, wsparcie będzie dostępne jeszcze przynajmniej przez trzy lata, o ile Apple nie zmieni po drodze polityki aktualizacyjnej. Warto się wtedy zastanowić, jak często zmieniamy telefon i czy taka sytuacja nam odpowiada.

Nowsze modele iPhone’a oferują również większe wymiary ekranu – iPhone X dysponuje świetny wyświetlaczem OLED o przekątnej 5.8 cala. Różnica zatem jest wyraźna, a oglądanie filmów i seriali, granie, czy nawet praca jest wygodniejsza na większym i dokładniejszym urządzeniu. Jeśli wielkość ma dla Ciebie znaczenie, a jednocześnie zależy Ci na starszym modelu, możesz zdecydować się na iPhone’a 8 Plus. Ten smartfon również posiada ekran o przekątnej 5.8 cala, choć nieco gorszej jakości niż model X.

Podobnie rzecz ma się z pojemnością baterii. Nowsze modele gwarantują nieco lepsze osiągi, a co za tym idzie dłuższy czas działania. Nie jest to jednak tak znacząca różnica, która wpływałaby na komfort korzystania ze starszego modelu iPhone’a.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag poradytag komunikat firmytag iPhone 8tag iPhonetag eMAG
To warto przeczytać
fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: