iPad zablokowany w niektórych chińskich miastach

16-02-2012, 12:29

Popularny tablet firmy Apple został wycofany z niektórych chińskich sklepów po tym, jak jedna z lokalnych korporacji zarzuciła mu wykorzystywanie znaku towarowego bez odpowiednich uprawnień.

Jak poinformowała agencja Reuters, coraz więcej chińskich miast decyduje się na wycofanie iPada ze sprzedaży. Tablet firmy Apple ze swoich półek zabrały już m.in. dwa największe centra handlowe w Szanghaju.

Czytaj także: Apple najlepsze na rynku tabletów w Korei

Problemy ze sprzedażą urządzenia amerykańskiej korporacji pojawiły się po tym, jak chińska firma Proview Technology zarzuciła iPadowi nielegalne wykorzystywanie jej znaku towarowego. Warto zauważyć, że chiński Departament Handlu nie nakazał oficjalnie wstrzymania sprzedaży tabletu.

- Sprzedawcy detaliczni mogą wstrzymać sprzedaż tabletu lub nie, to zależy tylko od nich. Rząd nie jest w to zamieszany - zapewniają urzędnicy. Wcześniej Proview Technology przyznało, że oficjalny zakaz dystrybucji sprzętu jest mało prawdopodobny, gdyż Chińczycy kochają urządzenia firmy Apple, a również sama kalifornijska korporacja mogłaby odnieść istotne straty po utracie dostępu do tak dużego rynku.

Przedstawiciele amerykańskiej firmy nie widzą jednocześnie winy po swojej stronie. Apple zapewnił, że już wiele lat temu wykupił prawa do nazwy "iPad" w wielu krajach, a obecnie Proview Technology zwyczajnie łamie warunki tego porozumienia. Chińska korporacja nie zamierza się jednak poddawać w swojej walce i już zapowiedziała, że będzie walczyła o blokadę iPadów w kolejnych regionach kraju.

Czytaj także: Foxconn zhakowany "dla przyjemności"


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829