iOS11, koniec opłat za roaming, wejście dużego producenta akcesoriów do Polski. Przegląd #telekomunikacja

07-06-2017, 12:49

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o wprowadzaniu nowej wersji systemu operacyjnego Apple - iOS 11, zniknięciu opłat za roaming i nowych urządzeniach na polskim rynku. Zapraszam do lektury.

  • Tronsmart - chiński dostawca ładowarek, kabli, głośników i powerbanków – debiutuje w Polsce. Sprzedażą w Polsce, jako oficjalny dystrybutor, zajmie się firma JBTS. Oferowane akcesoria współpracują z urządzeniami najważniejszych czołowych producentów, m.in. Apple'a. Zastosowana technologia Qualcomm Quick Charge 3.0/2.0 pozwala na szybsze ładowanie urządzeń (źródło: materiał prasowy firmy JBTS).
  • Smartfony Galaxy J7, J5 i J3 to nowa seria urządzeń Samsung. Linia ma obudowy wykonane z metalu, co wpływa na ich wygląd i wytrzymałość. Uproszczono interfejs aparatu, a modele J7 i J5 wyposażono w kamery przednią i tylną o rozdzielczości 13 MPx i z LED-ową lampą błyskową. Modele te oferują też czytnik linii papilarnych. Ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz podnosi wydajność urządzeń. Wyświetlacze mają przekątną 5,5” (J7) lub 5,2” (J5). Wszystkie modele oferują zabezpieczenia oparte o funkcję Bezpieczny Folder. Galaxy J5 pojawi się w Polsce pod koniec czerwca, wkrótce po nim J7, zaś J3 można spodziewać się na początku sierpnia (źródło: materiał prasowy Samsunga).
  • eurobank wprowadził w aplikacji mobilnej dla systemu iOS funkcję 3D Touch - użytkownicy iPhone 6s i nowszych mogą już z poziomu ikony aplikacji uruchomić skróty do funkcjonalności: przelewu dowolnego, historii konta oraz przelewów oczekujących. Klienci korzystający z aplikacji na urządzeniach z Androidem mogą zalogować się odciskiem palca, dzięki dostosowaniu aplikacji do wymogów systemu w wersji 6 i 7 (źródło: materiał prasowy eurobanku).
  • Od 15 czerwca znikają opłaty za roaming. To wymóg rozporządzenia Komisji Europejskiej, znanego jako RLAH (Roam Like At Home – za granicą płać jak w domu). Nie znikną jednak koszty roamingu. Gdzie się ukryją? Próba odpowiedzi w ciekawej analizie EY.
  • Apple zaprezentowało iOS 11. Nowy system jest już dostępny dla deweloperów, do testów beta trafi pod koniec czerwca, a do wszystkich odbiorców – jesienią. Wśród kilku nowości można wymienić m.in. zmiany w działaniu bota Siri (ma tłumaczyć między językami czy rozumieć kontekst), Wiadomościach (np. podręczne menu czy możliwość przelewu między użytkownikami przez wirtualną kartę Apple Pay Card), zmiany w interfejsie AppStore, nowy kodek wideo (oszczędność miejsca i poprawa jakości), zmiany w Centrum Kontroli i nie tylko (źródło: materiały firmy Apple).

Zapraszam do czytania, komentowania i dzielenia się nowinkami z rynku telekomunikacyjnego, w tym mobilnego. Wiecie o ciekawych wydarzeniach? Właśnie wypuszczacie nową aplikację? Piszcie koniecznie na jr@di24.pl.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy