Inwestujemy w B2B - Akademia Unity

PATRONAT MEDIALNY 10-05-2013, 06:41

W ramach Działania 8.2 polskie firmy zyskały, jak dotąd, wsparcie o łącznej wartości ponad 662 milionów złotych. O tym, że przedsiębiorcy uwierzyli w siłę relacji B2B, świadczy też liczba osób, które zgłosiły się na konsultacje dla starających się o dotacje. Na spotkania ze specjalistami Akademii Unity zapisało się aż 150 przedsiębiorców.

I... to nie koniec. Kolejny nabór wniosków w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” rusza 17 czerwca. Przypominamy zasady dofinansowania.

B2B reguły

Dla kogo przewidziane jest wsparcie? O pieniądze mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski. O dodatkowe fundusze można ubiegać się we własnym imieniu lub w imieniu sieci kontrahentów, którzy są ze sobą związani umową o współpracy. Co ważne, koordynator takiej sieci kontrahentów niekoniecznie musi być mikro-, małym czy średnim przedsiębiorcą, a wsparcie przez niego uzyskane może dotyczyć wydatków kwalifikowanych.

Pamiętajmy, że rok 2013 to rok zmian w zasadach starania się o unijne wsparcie. Wprowadzone udogodnienia pozwalają na dofinansowanie analizy przygotowawczej oraz dopuszczają zwrot za zakup budynków i budowli. Przed złożeniem wniosku warto przemyśleć całą strategię działania. Całkowita wartość projektu nie może być wyższa niż 50 milionów euro i niższa niż 20 tysięcy złotych.

Po wypełnieniu dokumentów kolejnym krokiem jest zarejestrowanie go wraz z załączonym biznesplanem. Następnie - w ciągu 5 dni roboczych - należy dokonać formalnego potwierdzenia złożenia wniosku poprzez przedstawienie podpisów reprezentantów firmy oraz dołączenie wymaganych załączników. Można to zrobić zarówno drogą tradycyjną, jak i elektroniczną.

Koło ratunkowe

Wszyscy, którzy planują stanąć do wyścigu o dotacje, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, na co dzień zajmującymi się wdrożeniami B2B, integracją systemów informatycznych, a także formalnościami przy pozyskaniu dofinansowań. Godzinne spotkanie z ekspertami Semper Omni oraz Akademii Unity pomogą wnioskodawcom w ustaleniu szans, zagrożeń i możliwych kierunków działania. Warto podkreślić, że konsultacje odbywają się indywidualnie z każdym przedsiębiorcą.

Aby skorzystać z darmowych porad, wystarczy wyrazić chęć uczestnictwa w spotkaniu przez rejestrację na stronie: http://www.akademiaunity.pl/events/10/konsultacje-po-ig-8-2-maj/

Program konsultacji:

  • 14.05 Kraków
    ul. Conrada 55B (Biuro Grupy Unity)
  • 15.05 Wrocław
    Przedmiejska 6-10 (Biuro Contium)
  • 16.05 Warszawa
    Złota 59 (InOffice w budynku Lumen, Złote Tarasy)

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy