Internetowe serwisy informacyjne godne zaufania

05-05-2009, 17:09

Serwisy newsowe pozostawiły daleko w tyle Wikipedię w badaniu TNS dotyczącym zaufania ludzi do mediów. Co więcej, badani internauci ufają im niemal tak samo, jak telewizji i tradycyjnym gazetom.

Sonda
Czy ufasz temu co czytasz w internecie?
  • Tak
  • Nie
  • Zależy od serwisu
wyniki  komentarze

Badania przeprowadzono na różnych terytoriach, osobno analizując wyniki dla USA i Kanady, Europy Zachodniej, Skandynawii i rejonów Azji z Pacyfikiem.

Globalnie rzecz ujmując, za najpewniejsze źródło informacji uznajemy naszych znajomych i to, co oni nam przekażą. Potwierdza to 42% badanych. Wiadomości TV, prasa oraz internetowe serwisy uzyskały bardzo zbliżone do siebie, równie wysokie rezultaty. Wymienionym mediom ufa odpowiednio 41%, 39% i 40% respondentów.

Taki stan rzeczy pokazuje, że coraz poważniej traktujemy internetowe serwisy informacyjne i znalezione na nich wiadomości. Co ciekawe, Wikipedia, która jest jedną z najczęściej odwiedzanych witryn na świecie, cieszy się relatywnie niskim, bo tylko 26-procentowym zaufaniem.

Najmniej wiarygodne są dla nas natomiast prywatne blogi, co pokazują wyniki z niemalże wszystkich badanych krajów. Wyjątkiem są Chiny, gdzie więcej osób wierzy w prawdziwość   informacji znalezionych na blogach, niż w to, co można przeczytać w gazetach.


Źródło: eMarketer.com
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy