Internet tańszy o połowę

05-07-2008, 13:47

To koniec drogiego Internetu bezprzewodowego w Polsce - powiedział Jacek Hensler Dyrektor Marketingu Play, przedstawiając ofertę czwartego operatora związaną z internetem mobilnym. Czy dojdzie do kolejnej wojny cenowej?

P4, operator sieci Play, od poniedziałku 7 lipca rozpocznie sprzedaż mobilnego dostępu do internetu. Początkowo zakładano, że nowa usługa będzie oferowana od przełomu III i IV kwartału br. Play postanowił jednak ponownie zaskoczyć konkurencję.

Play, pojawiając się na rynku w marcu 2007 roku, rzucił wyzwanie trzem największym operatorom komórkowym. Oferując niższe stawki za połączenia, różnorodne promocje czy multimedialne telefony w przystępnych cenach, szybko zdobył ponad 1 milion klientów. Teraz zamierza mocno powalczyć o osoby, chcące wykorzystywać swój telefon komórkowy do surfowania po Sieci.

Sonda
Czy oferta Play zmusi konkurencję do obniżki cen?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
  • Nie interesuje mnie to
wyniki  komentarze

Co więc zaoferuje czwarty operator? Abonament miesięczny wyniesie 45 złotych, a limit transferu danych aż 5GB. Oznacza to, że 1MB kosztować będzie zaledwie 0,88 grosza. Jak oblicza Gazeta Prawna jest to o 42 procent mniej niż w najbardziej obecnie konkurencyjnej ofercie. To wiązać się będzie jednak z podpisaniem 24-miesięcznej umowy. Możliwy jest jednak także wariant 12-miesięczny.

Operator zapewnia prędkość transferu danych 1Mb/s, dopiero po przekroczeniu limitu zostanie ona zmniejszona do 32kb/s. Możliwe jest wypróbowanie usługi przez okres siedmiu dni. Jeśli nie spełni ona oczekiwań klienta, będzie mógł zerwać bezkarnie umowę, tracąc jedynie opłatę za aktywację usługi w wysokości 9 złotych. Play oferuje modem USB Huawei E220 w cenie 69 złotych (39 złotych, jeśli kupiony zostanie w e-shopie).

Usługa początkowo dostępna będzie jedynie w 28 miastach, gdzie Play ma odpowiednią infrastrukturę: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Kielce, Kwidzyn, Legionowo, Lublin, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Opole, Piaseczno, Piotrków Tryb., Płońsk, Police, Pruszków, Radom, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Sopot, Szczecin, Świdnik, Toruń, Tychy, Warszawa, Wołomin. Z czasem lista będzie poszerzana.


Następny artykuł » zamknij

UKE znowu przegrał z TP

Tematy pokrewne:  

tag Play Mobiletag mobilny internettag Huaweitag 3G
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy