Internet mobilny generuje coraz więcej odsłon

01-10-2010, 09:37

Mobilny internet przeżywał w sierpniu bujny rozkwit dzięki ilości odsłon, która w porównaniu z lipcem wzrosła o 14%, oraz transferowi danych, który podskoczył o 10%. Udział w tych wzrostach miały ponad 4 miliony nowych użytkowników, co jest najlepszym wynikiem w ciągu ostatniego półrocza. Polska znalazła się na 12 miejscu, jeśli chodzi o liczbę osób korzystających z Opery Mini.

W sierpniu 2010 Opera Mini miała ponad 66,5 milionów użytkowników, co stanowi wzrost o ponad 108,3% w porównaniu z sierpniem 2009 i 6,8% w porównaniu z lipcem tego roku. Ludzie ci obejrzeli ponad 33,9 miliardów stron. Od lipca liczba odsłon skoczyła o 14,3%, a w skali rocznej – o 143,2%.

>> Czytaj też: Globalny ruch w mobilnych sieciach wzrósł niemal trzykrotnie

Sonda
Korzystasz z internetu w telefonie?
  • Tak
  • Nie
  • Mój telefon nie obsługuje połączeń z internetem
wyniki  komentarze

W sierpniu użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów ponad 489,4 milionów megabajtów danych. W porównaniu z lipcem oznacza to wzrost o 9,9%, mimo iż – jak twierdzą twórcy Opery - dane w przeglądarce są kompresowane o 90%. Gdyby nie ten fakt, użytkownicy przeglądarki obejrzeliby ponad 4,5 petabajty danych w zeszłym miesiącu. Od lipca 2009 przesyłanie danych zwiększyło się o 134,4%.

Dwadzieścia krajów o największej liczbie użytkowników to: Indonezja, Rosja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, USA, Wietnam, Wielka Brytania, Kenia, Kazachstan, Polska, Nigeria, Malezja, Białoruś, Filipiny, Egipt, Niemcy, Brazylia i Bangladesz.

Wzrost ilości generowanych danych przez użytkowników Opery Mini
fot. - Wzrost ilości generowanych danych przez użytkowników Opery Mini
W przypadku Polski liczba odsłon zwiększyła się w porównaniu z sierpniem zeszłego roku o 68,4%. Oznacza to, że na każdego polskiego użytkownika przypadło w ciągu miesiąca 237 odsłon. Liczba użytkowników wzrosła w skali rocznej o 23,2%. Na każdego z nich przypadło średnio 8 megabajtów danych. Najpopularniejszymi stronami, które Polacy przeglądają za pośrednictwem Opery Mini, są: Google, nk.pl, Onet, WP i na piątym miejscu YouTube.

>> Czytaj też: Miliard wyświetleń stron dziennie z Operą Mini

- Wzrost internetu mobilnego znacząco przyspieszył w sierpniu – komentuje Jon von Tezchner, współzałożyciel Opera Software. - Te dane nie są ograniczone tylko do smartfonów. Mobilna sieć była i ciągle jest globalnym fenomenem dla ludzi z całego świata, używających wielu urządzeń i ekranów o różnych rozmiarach. Ten bezprecedensowy wzrost internetu mobilnego przełoży się na wielką społeczno-ekonomiczną poprawę dla ludzi w wielu krajach.


Następny artykuł » zamknij

Sony wypożycza okulary 3D

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy