Internet Beta 2010: Blogerzy budują demokrację

01-09-2010, 22:14

16 września podczas panelu dyskusyjnego „Demokracja 2.0” na Internet Beta 2010 zostanie poruszony temat wykorzystania social media w budowie społeczeństwa obywatelskiego.

Sonda
Czy blogerzy odgrywają ważną rolę w społeczeństwie?
  • Tak
  • Nie
  • Może kiedyś...
wyniki  komentarze

Mimo ciągłego wzrostu liczby internautów oraz coraz większej popularności portali społecznościowych w Polsce, potencjał bieżącej i interaktywnej komunikacji z obywatelami jest niewykorzystywany na poziomie lokalnym i krajowym. Informacje ciągle oparte są o model komunikowania jednostronnego (np. BIP), zamiast tworzyć platformy do dyskusji i wymiany poglądów.

Na Zachodzie natomiast, zwłaszcza w USA, e-demokracja na poziomie lokalnym rozwija się bardzo prężnie. Social media, jak np. Apps for Government, wzmacniają więzy w danych społecznościach i są doskonałym narzędziem kontroli lokalnych oraz regionalnych polityków z realizacji obietnic i zobowiązań wyborczych.

Panel „Demokracja 2.0”, prowadzony przez Szymona Sikorskiego, Dyrektora Generalnego Agencji Publicon, składać będzie się z trzech sesji tematycznych:

  • Social media - z globalnych lokalne?”,
  • „Social media - nowe forum obywatelskie” 
  • „Aplikacje obywatelskie”.

Swój udział potwierdzili już m.in. Edwin Bendyk, Igor Janke, Krzysztof Krejtz, specjaliści z zakresu social media oraz społeczności internetowych.

Internet Beta 2010 odbędzie się 15-17 września 2010 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

>> Czytaj też: Blogerzy vs Bronisław Komorowski


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy