Internauci nie lubią zmieniać ustawień przeglądarki

28-09-2010, 21:21

Internauci niechętnie zmieniają ustawienia interfejsu w przeglądarkach internetowych, a przeważająca ich część korzysta tylko z kilku najważniejszych przycisków i funkcji. Według badań przeprowadzonych przez firmę Microsoft najchętniej wykorzystywane są te z nich, które pozwalają na interakcję w ramach otwartej już witryny.

Sonda
Dostosowujesz swoją przeglądarkę do swoich potrzeb?
  • Tak, zmieniam skórkę
  • Tak, inne
  • Nie
wyniki  komentarze

Aż 71 proc. ankietowanych najczęściej używa przycisku „Wstecz”, a 69 proc. korzysta stale z paska adresowego. Wiele współczesnych stron posiada też wewnętrzną nawigację, a więc np. takie przyciski, jak „podziel się” ze znajomymi na Facebooku czy Twitterze, które wcześniej musiała posiadać sama przeglądarka.

>> Czytaj też: Ekran wyboru przeglądarek - szansa dla alternatyw IE

97 proc. internautów używa nie więcej niż pięciu kart w jednym oknie przeglądarki, a 90 proc. nigdy nie miało otwartych naraz więcej niż ośmiu stron. Tak więc w większości przypadków miejsce przeznaczone na karty nie jest zapełnione.

Użyteczność komend przeglądarki IE8
fot. - Użyteczność komend przeglądarki IE8
Opinie internautów i wyniki badań były i są dla nas bardzo ważne – mówi Patryk Góralowski z firmy Microsoft. - Według naszych badać 57 proc. czasu przy komputerze spędzamy właśnie na przeglądaniu sieci. Najważniejsza jest dla nas wtedy informacja i usługi, z których tam korzystamy oraz szybkość poruszania się między nimi. Tylko nieliczni z nas chcą mieć możliwość zmiany domyślnej konfiguracji przeglądarki.

>> Czytaj też: Firefox najbardziej dziurawą przeglądarką?

54 proc. użytkowników posiada dwie lub mniej ulubionych stron zapisanych w pasku, a 99 proc. nie posiada żadnych folderów na ulubione strony. Najczęściej używanym poleceniem jest Centrum Ulubionych, a następnie przycisk „Strona główna” (13 proc.). Na pasku stanu użytkownicy najczęściej korzystają z możliwości zmiany powiększania strony (1,6 proc.), co we wszystkich popularnych przeglądarkach jest dostępne poprzez skróty klawiszowe (Ctrl +, Ctrl + 0, Ctrl-).


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930