Interia udostępnia swój system rekomendacji

14-12-2011, 20:35

Mechanizm personalizuje część portalu, dając jego użytkownikom możliwość subskrybowania tych informacji, które ich interesują.

Ding.pl to system rekomendacyjny, którego głównym zadaniem ma być ułatwienie użytkownikom Interia.pl poruszania się w gąszczu różnorodnych informacji zamieszczanych w portalu i pomoc w odnajdywaniu interesujących ich treści.

Ding ma za zadanie powiadamiać użytkownika o pojawieniu się treści, które go interesują. Wystarczy, że przy wybranym artykule naciśnie przycisk „Ding”, a system powiadomi go o kolejnym podobnym materiale (artykule, felietonie ulubionego autora, notowaniach giełdowych, wynikach Ekstraklasy itd.). Ta sama zasada obowiązuje w przypadku dodawania komentarzy pod artykułami oraz na forum - jeśli internauta skomentuje artykuł lub wpis i ktoś na niego odpowie, również otrzyma powiadomienie.

Czytaj też: Allegro wprowadza Oceny Produktów

Ikona Ding.pl
fot. - Ikona Ding.pl
Jednym z najważniejszych udogodnień dla użytkowników ma być korzystanie z możliwości Dinga anonimowo, bez konieczności jakiejkolwiek rejestracji czy zakładania konta. Zalogowanie się na stronie ding.interia.pl przyda się jednak w chwili, gdy zechcą oni w pełni zarządzać listą własnych powiadomień - korzystając nie tylko z możliwości przeglądania, ale także filtrowania czy usuwania powiadomień lub modyfikowania listy.

Obecnie usługa Ding.pl została udostępniona w większości serwisów Interia.pl, a niedługo powinna pojawić się też na stronie głównej, kończąc tym samym proces wdrożenia narzędzia w obrębie całego portalu.

- W przyszłości planujemy udostępnić mechanizm Ding.pl również innym wydawcom polskiego rynku internetowego, aby i oni mogli korzystać z jego nowatorskich rozwiązań. Będzie to ukłon w stronę wszystkich internautów, mający na celu ułatwić im poruszanie i odnajdywanie się w gąszczu oraz różnorodności informacji dostępnych w rodzimej sieci - mówi Artur Potocki, prezes zarządu Interia.pl.

Więcej na stronie: www.ding.interia.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930