Inteligentny dom – czy zabezpieczamy się przed niechcianymi gośćmi?

03-09-2015, 04:13

Według danych policji w 2014 roku w Polsce doszło do 106 900 kradzieży z włamaniem. Mimo to większość badanych deklaruje, że nie korzysta z rozwiązań pozwalających zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamywaczami.

Czy podejmujemy jakiekolwiek działania mające na celu ochronę naszego mienia? Jak wielu z nas korzysta z nowoczesnych urządzeń takich jak alarmy czy kamery? Czy zwiększamy swoją czujność w czasie dłuższych wyjazdów? Specjaliści z Okazje.info zebrali dane, które pozwoliły udzielić odpowiedzi na te pytania.

W wakacje, w czasie długiego weekendu, w święta, które spędzamy u rodziny, a także w środku nocy, gdy smacznie śpimy – nasze mieszkania i domy narażone są na atak złodziei. Są oni coraz sprytniejsi i dlatego bardzo często obserwują wcześniej wybraną posesję, poznając zwyczaje jej właścicieli. Tymczasem dzisiaj bardzo łatwo utrudnić lub uniemożliwić włamywaczowi dostanie się do naszego domu lub mieszkania. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych, już nie tak drogich jak kiedyś urządzeń, dzięki którym my i nasz dobytek będziemy znacznie bezpieczniejsi. Zebrane dane pokazują jednak, że niestety większość badanych nie decyduje się na instalacje tego typu rozwiązań w swoim domu lub mieszkaniu. Dlaczego rezygnujemy z tych możliwości?

 

Sąsiedzka pomoc w cenie

Analiza wykazała, że opuszczając dom lub mieszkanie na dłuższy czas, wolimy poprosić o pomoc sąsiadów. Taką odpowiedź, w badaniu przeprowadzonym przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Grupy Okazje, wskazało 53% respondentów.

Z kolei 35% jest bardziej przezorna i decyduje się ubezpieczyć swój dobytek na wypadek włamania.

Sporo, bo 22% ankietowanych inwestuje także w antywłamaniowe okna i drzwi.

Tak dużym zainteresowaniem nie cieszą się jednak nowoczesne rozwiązania, takie jak alarmy czy kamery. Zabezpieczenie swojego domu podczas wyjazdu za pomocą pierwszego z urządzeń zadeklarowało jedynie 13% ankietowanych, natomiast monitoring planowało wykorzystać tylko 9% z nich.

 

Mądry Polak po szkodzie

Włamanie do domu lub mieszkania i kradzież cennych rzeczy jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem dla właściciela, które często wpływa negatywnie nie tylko na zasoby jego portfela, ale i pozostawia uszczerbek na zdrowiu. Wielu z nas nie decyduje się jednak zabezpieczyć swojego dobytku poprzez wykorzystanie, dzisiaj już szeroko dostępnych i niedrogich, nowoczesnych rozwiązań. Może wynikać to z faktu, że 68% ankietowanych nie doświadczyło w swoim życiu nieprzyjemności w postaci włamania i kradzieży do swojego domu lub posesji sąsiada. Nie bądźmy jednak przysłowiowymi „mądrymi Polakami po szkodzie” i już zawczasu pomyślmy o bezpieczeństwie swoim, bliskich i naszego domu.


Źródło: Okazje.info

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: