Intel: Osobisty asystent wakacyjny zmieni podróże

27-09-2010, 10:06

Firma Intel przygotowała propozycję, która ma zmienić oblicze wakacyjnych podróży. Podczas corocznego spotkania Intel Developer Forum, które odbyło się w San Francisco, badacze Intela zaprezentowali prototyp osobistego asystenta wakacyjnego.

>> Czytaj też: Inwestycje w nowe technologie a ryzyko

Sonda
Czy urządzenia pomagające w podróżach będą przydatne?
 • Tak
 • Nie
 • Nie podróżuję, więc nie wiem
wyniki  komentarze

Personal Vacation Assistant (PVA) to model mobilnego urządzenia internetowego, które używa różnych źródeł danych kontekstowych, takich jak osobiste preferencje podróżne, poprzednie aktywności, bieżące położenie oraz dane z kalendarza, aby oferować turyście aktualizowane na bieżąco rekomendacje podróżne. Na podstawie wszystkich zebranych informacji asystent wakacyjny zaproponuje najciekawsze miejsca w okolicy warte odwiedzenia czy restauracje odpowiadające preferencjom kulinarnym użytkownika.

Personal Vacation Assistant firmy Intel
fot. Intel - Personal Vacation Assistant firmy Intel
Demonstracja prototypu była rezultatem współpracy z firmą Fodor, za pośrednictwem której Intel użyczył urządzenia PVA ponad 25 turystom odwiedzającym Nowy Jork. Osobisty asystent wakacyjny może nawet na życzenie użytkownika generować blog z podpisanymi zdjęciami i filmami z miejsc odwiedzonych podczas podróży, mapami czy łączami WWW.

>> Czytaj też: Światowe technologie w rękach polskich organizacji pozarządowych

Personal Vacation Assistant (PVA) to jedno z urządzeń „świadomych otoczenia”, nad którymi obecnie pracuje Intel i które fundamentalnie zmienią naturę naszych interakcji z technologią i dostarczanymi przez nią usługami.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie

  RSS  
  RSS  
  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy