Intel kupił producenta mobilnej nawigacji

02-10-2011, 14:48

Akwizycja ma być kolejnym krokiem Intela w kierunku oferowania usług i oprogramowania.

Jak poinformowano na stronie izraelskiej firmy Telmap, produkującej nawigacje mobilne, została ona przejęta przez Intela. Choć nie podano oficjalnej kwoty transakcji, izraelskie media powołując się na własne źródła, informują o sumie około 300 milionów dolarów.

Czytaj także: Intel i Google razem...

- Jest to krok w kierunku rozszerzenia możliwości naszego mobilnego oprogramowania i pozwoli firmie kontynuować wzrost w obszarze oprogramowania i usług - napisał Peter Riddle z Intela. Telmap oferuje usługi bazujące na lokalizacji, które pozwalają m.in. na dostarczanie użytkownikom informacji na temat korków czy radarów.

- Telemap oferuje świetne wieloplatformowe narzędzie i będziemy się starali połączyć jego jakość z produktami Intela, by rozwijać ich biznes - stwierdza Riddle. - Ale Telmap to nie tylko dostawca usług. Z jego pomocą możemy dostarczyć deweloperom urządzenia czy systemy operacyjne wykorzystujące usługi bazujące na lokalizacji. Telmap będzie w przyszłości funkcjonował jako spółka zależna znanego producenta procesorów.

Ostatnio Intel jest również bardzo aktywny, jeśli chodzi o ultrabooki, czyli niezwykle cienkie komputery przenośne. Firma przygotowała w sierpniu specjalny fundusz w wysokości 300 milionów dolarów na rozwój tego typu urządzeń. Pod koniec tygodnia wizję Intela skrytykował jednak AMD, zauważając, że ultrabooki są zbyt mało konkurencyjne w stosunku do MacBooków Air od Apple'a.

Czytaj także: AMD: Ultrabooki nie mają szans z MacBookami AIR


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930