Infobot przejęty przez GG Network

24-03-2009, 15:06

Jeden z największych polskich botów informacyjnych - Infobot.pl został przejęty przez spółkę GG Network. Twórcy Infobota nadal będą go rozwijali, tym razem już w ramach GG Team. Dzisiejsza informacja tłumaczy niedawną rezygnację Infobota z obsługi innych sieci - Skype, Jabber i Tlen.

Infobot.pl, niejednokrotnie opisywany na łamach Dziennika Internautów, oferuje szybki dostęp za pomocą komunikatora zalogowanego w sieci GG do dostępnych w internecie pożytecznych informacji - programu TV, prognozy pogody, tłumaczeń słówek, Wikipedii, newsów, wyników losowań Lotto, kursów walut, dat imienin itp. Nie trzeba dzięki temu tracić czasu na wczytywanie stron internetowych zawierających potrzebne nam informacje lub ich część.

DI na Infobot
fot. - DI na Infobot
Użytkownicy Infobota otrzymują informacje bezpośrednio w oknie rozmowy komunikatora, po uprzednim wysłaniu odpowiedniej komendy na numer GG Infobota (3217426), np. aby uzyskać ostatnich dziesięć zajawek informacji z DI należy napisać do Infobota wiadomość di.

Z Infobota skorzystało do tej pory niemal półtora miliona osób - chwalą się twórcy narzędzia. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się przede wszystkim słowniki językowe, głównie słownik angielski i niemiecki. Użytkownicy chętnie korzystają także z programu telewizyjnego i prognozy pogody. Jak dotąd Infobot oferuje ponad 30 funkcji.

Infobot.pl - strona główna
fot. - Infobot.pl - strona główna
Infobot powstał w 2004 roku jako pomysł dwóch studentów, chcących ułatwić sobie życie. Bardzo szybko okazało się, że innym użytkownikom komunikatora Gadu-Gadu taki sposób dostępu do informacji również przypadł do gustu. Wkrótce Infobot zaczął być dostępny także dla użytkowników kolejnych komunikatorów: opartych na sieci Jabber, Tlenu, Skype.

Cztery lata od powstania - w połowie 2008 roku - narzędzie to doceniło już milion użytkowników. Jednak na początku 2009 roku osoby korzystające z konkurencyjnych do GG komunikatorów otrzymały informację o zaprzestaniu obsługiwania tych sieci przez Infobota. Jak się dziś okazało, decyzja ta była najprawdopodobniej podyktowana przejęciem przez nowego właściciela - GG Network.

GG Galaktyka
fot. - GG Galaktyka
Dziennik Internautów zapytał Jarosława Rybusa, rzecznika GG Network, co najbardziej zainteresowało jego firmę w Infobocie, że zdecydowała się ona na przejęcie tego narzędzia.

- Uznaliśmy, że Infobot doskonale wpisuje się w naszą filozofię udostępniania komunikatora jako masowego narzędzia do szybkiej komunikacji i wymiany informacji - tłumaczy Jarosław Rybus.

Czy po przejęciu GG Network przydzieli Infobotowi nowy, krótszy od obecnego numer w sieci GG? Jarosław Rybus tłumaczy, że "numer pozostaje ten sam póki co. Dziesiątki tysięcy internautów posiada go na swoich listach kontaktów w GG".

Autorzy Infobota podkreślają w komunikacie prasowym, że chcą dotrzeć do jak największej grupy użytkowników, oferując im kolejne funkcje oraz udogodnienia. O najbliższe plany wdrożeniowe zapytaliśmy zarówno Jarosława Rybusa, przedstawiciela GG Network, jak i twórców Infobota (czekamy jeszcze na odpowiedź od nich).

- Nasze plany obejmują szerszą integrację z innymi usługami oraz dodatkowe funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu prostoty obsługi Infobota i z naciskiem na użytkowość, pożyteczność informacji - mówi Jarosław Rybus. - W ramach sieci GG infobot.pl będzie miał sprzyjające warunki do dalszego rozwoju. Posiadamy osobny, specjalny dział botów będącym wsparciem technologicznym dla Infobota, który teraz narzędzie to może w pełni wykorzystać w ramach sieci GG.

Jarosław Rybus nie chciał ujawnić szczegółów przyszłych zastosowań Infobota, zdradził jednak, że "chodzi m.in. o interakcje między użytkownikami Infobota".


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930