"Incepcja" i "Różyczka" ulubionymi filmami polskich internautów

02-01-2011, 16:18

Filmweb.pl przygotował zestawienie najlepiej ocenianych premier kinowych minionego roku oraz najbardziej oczekiwanych filmów, które będziemy mogli obejrzeć w najbliższym czasie.

Spośród filmów zagranicznych, które miały premierę w polskich kinach, użytkownicy Filmwebu najwyżej ocenili „Incepcję” Christophera Nolana. Średnia ocena ponad 50 tysięcy internautów wyniosła 8.5 (w skali 1-10). „Incepcja” była jednocześnie 4. najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach.

15 najlepiej ocenionych filmów zagranicznych

Z filmów polskich użytkownikom Filmwebu najbardziej spodobała się „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego (film nagrodzony m.in. Złotymi Lwami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni). Dramat o miłości znanego pisarza do dziewczyny zwerbowanej przez SB uzyskał ocenę 7.6.

15 najlepiej ocenionych filmów polskich

Najbardziej oczekiwaną premierą 2011 roku jest kolejna część „Piratów z Karaibów”. Za nią znalazł się nowy film Darrena Aronofsky’ego „Czarny łabędź”. Dwudziestka najbardziej wyczekiwanych produkcji wygląda następująco:

20 najbardziej wyczekiwanych filmów

Głosować mogli tylko zarejestrowani użytkownicy Filmwebu, których liczba – jak podają twórcy serwisu – przekroczyła już milion. Skala oceny filmu to 1-10, gdzie 1 to „Nieporozumienie”, a 10 – „Arcydzieło”. W zestawieniu najbardziej oczekiwanych wzięto pod uwagę oceny „Chcę zobaczyć” przyznawane w pięciopunktowej skali. W porównaniu uwzględniono głosy oddane do 27 grudnia 2010.

>> Czytaj także: Filmweb wychodzi z fazy beta


Następny artykuł » zamknij

Nienawidzę poniedziałków!

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag rankingitag filmytag filmweb.pltag Filmweb
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy