Ile i na co najczęściej pożyczają Polacy?

06-02-2018, 23:34

Obecne tempo życia wymaga od nas podejmowania szybkich decyzji, również w sprawach finansowych. Kiedyś ludzie odkładali pieniądze przez lata, żeby móc sobie coś kupić, wyjechać na wymarzone wakacje, czy wyremontować mieszkanie. Teraz chcemy wszystko mieć szybciej, od razu.

pieniądze

Nie ma oczywiście w tym nic złego, bowiem chcemy cieszyć się z nowej rzeczy już teraz, a raty spłacać sobie na spokojnie, niż ciągle odkładać pieniądze na samochód lub inne przyjemności.

Gdzie Polacy szukają pieniędzy?

Oferty banków nie zawsze jednak są dla nas korzystne, czasami nie dostaniemy pieniędzy, kiedy mamy niekorzystną historię kredytową. Jeśli jednak chcemy dostać kredyt bez bik, warto sięgnąć po ofertę instytucji pozabankowych. Sprawdzając opinie w internecie, możemy trafić na wiele ofert, okazuje się bowiem, że odmowa banku nie oznacza dla nas zupełnego braku możliwości zaciągnięcia pożyczki.

Spojrzeliśmy na dostępne w sieci rankingi pożyczek, które mówią na co najczęściej Polacy brali pożyczki w 2017 roku. Ukazuje on dokładnie, że ludzie najczęściej biorą pożyczki na auto lub na sprzęty i drobiazgi do domu. Można było podejrzewać, że tak właśnie będzie to wyglądać. Często może się trafić korzystna okazja kupna auta, nasze stare mogło się zepsuć, a znajomy na przykład chce sprzedać swoje auto, które jest w dobrym stanie.

Nagłe potrzeby

To samo dotyczy sprzętu domowego. Jeśli zepsuje się nam komputer, który jest wykorzystywany do nauki lub pracy, musimy szybko kupić sobie kolejny, najczęściej nie mamy bowiem czasu czekać, aż uzbieramy odpowiednią ilość pieniędzy. Wiele osób pożycza niewielkie kwoty, zaczynając już od 100zł, jednak są i tacy, którzy potrzebują 50 tysięcy. Jeśli mamy zamiar wziąć chwilówkę, idealne dla nas będą pożyczki online. Otrzymać na tej stronie możemy niewielką, lecz wystarczającą do załatania naszego budżetu domowego kwotę.

Niewątpliwą zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że można łatwo i szybko wziąć kredyt bez bik. Nie potrzebujemy najczęściej żadnych zaświadczeń, nawet w sytuacji, kiedy mamy problemy z komornikiem. Firmy wychodzą z założenia, że każdemu należy dać szansę i nie wolno odrzucać tych, którzy potrzebują kasy dla siebie lub dla firmy. Oferują kredyt bez bik i krd, dzięki czemu konsument może pozwolić sobie na samochód lub na raty, które wcześniej nie zostały spłacone w terminie.

Wygoda i szybkość

Wziąć kredyt bez bik online można łatwo, szybko i bez wychodzenia z domu, to znaczy tak, jak każdemu jest wygodnie. Wszystko odbywa się przy minimum formalności, a nierzadko zdarza się, że pozytywna decyzja następuje w 15 minut, dlatego też od razu wiemy, na czym stoimy i na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Niektóre firmy nie sprawdzaj erif lub nie uzależniają decyzji od zdobytych tam informacji, dlatego też każdy może sobie pozwolić na wzięcie takiego kredytu, jaki obecnie potrzebuje, nawet pod zastaw auta.

Wśród wielu spraw, które wymagają zaciągnięcia pożyczki, nierzadko zdarzają się sytuacje losowe, które wymienia najwięcej Polaków. Jest to choroba swoja lub kogoś z rodziny, nagła potrzeba kupna jakiegoś sprzętu, czy też niespodziewany wyjazd.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kredyt bez bik, ponieważ jest dużo szybszy i wygodniejszy niż kredyt zaciągnięty w banku, pozwala też swobodniej cieszyć się z otrzymanych pieniędzy. Zamiast czekać długo i przynosić sterty zaświadczeń, możemy od razu cieszyć się z pieniędzy, które szybko będziemy mieć na koncie.


Następny artykuł » zamknij

Trzy strzały w bitcoina

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne: