II edycja VC Speed Dating na początku listopada

22-10-2015, 20:13

VC Speed Dating to „szybkie randki” młodych przedsiębiorców z inwestorami.

Pierwsza edycja odbyła się 28 listopada 2014 roku. Spośród 120 zgłoszonych wtedy startupów wybrano 20, które spotkały się z 12 doświadczonymi przedstawicielami siedmiu różnych VC. To było pierwsze wydarzenie o tym formacie w Polsce i na pewno stanowiło prawdziwy sprawdzian zarówno dla młodych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli VC.

Organizatorzy VC SPEED DATING  duży nacisk kładą na selekcję projektów, które zapraszają na podstawie wytycznych funduszy inwestycyjnych. Chcą zapewnić jak największą skuteczność takich randek. Mają już też pierwszy sukces - we wrześniu została zamknięta pierwsza inwestycja w startup zainicjowana „szybką randką”. Fuero Games, wiodące polskie studio gier mobilnych, pozyskało kolejną rundę finansowania w wysokości 2,5 miliona złotych. W spółkę zainwestowały fundusze Experior Venture Fund, który objął większość rundy oraz Hedgehog Fund (dotychczasowy inwestor).

W tym roku do udziału w wydarzeniu zapraszono również projekty w sektora R&D. Cały event podzielony zostanie na dwie części: ICT i R&D. W części ICT wyselekcjonowanych zostanie 20 najlepszych startupów, które w 7 minut będą miały okazję zaprezentować swoje projekty przed zainteresowanymi funduszami. W części R&D do udziału zaproszono naukowców, których projekty są nowatorskie o potencjale wywarcia istotnych zmian w dalszym postępie technologicznym oraz fundusze specjalizujące się w tego typu inwestycjach, między innymi Bridge Alfa. Selekcji projektów do tej części będą towarzyszyły warsztaty dotyczące biznesowej strony przedsięwzięć R&D.

Nie zabraknie także części networkingowej połączonej z krótkimi szkoleniami, która dostępna będzie dla szerszego grona odbiorców. Wykłady poprowadzą Bartek Pucek i Piotr Bucki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rekrutacja ruszyła 7 października i potrwa do 28 października br. Więcej informacji na vcsd.pl


Źródło: Informacja prasowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag VC SPEED DATINGtag startupytag speed datingtag konkursy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: