IFPI nagrodziła polską Straż Graniczną

10-05-2008, 19:56

Sprzęt i nośniki optyczne o wartości około 34 milionów złotych zarekwirował Sudecki Oddział Straży Granicznej. Od Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego otrzymał "Złotą Płytę IFPI" za profesjonalizm oraz sprawne działanie, które - zdaniem przedstawicieli IFPI - powinno stać się przykładem dla innych.

"Złotą Płytę IFPI" przyznano Sudeckiemu Oddziałowi Straży Granicznej za efektywną i zauważalną na skalę Unii Europejskiej pracę w zakresie ochrony praw autorskich i praw pokrewnych. W imieniu pograniczników nagrodę odebrał 9 maja br. w Londynie pułkownik Straży Granicznej Piotr Drużdż.

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem, kopiowaniem i rozprowadzaniem nielegalnych kopii na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Akcja prowadzona była na terenie czterech województw, w jej wyniku zatrzymano 19 osób.

W ręce Straży Granicznej dostały się sprzęt i nośniki o wartości około 34 milionów złotych. Było wśród nich 5 linii produkcyjnych, na które składały się komputery, kopiarki płyt, pamięci przenośne, drukarki, a także farby i odczynniki niezbędne do tworzenia okładek.

Zarekwirowano także 90 tysięcy płyt CD i DVD, na których znajdowały się muzyka i filmy, a także 140 tysięcy kolorowych okładek. Straż Graniczna podejrzewa z kolei, że znalezione 8 sztuk broni palnej mogło w przeszłości być użytych w przestępstwach.

Według ZPAV oraz IFPI akcja polskich pograniczników była największą w ostatnich latach w Unii Europejskiej.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy