If you're going to San Francisco...

26-02-2006, 10:57

...a w dodatku jesteś pasjonatem Wi-Fi, to możesz mieć okazję na całkiem udaną wizytę. Komu darmowy internet, komu?

Google właśnie przystąpiło do wstępnej realizacji dawno zapowiadanego planu -- koncern chce zrobić San Francisco pierwszym internetowym miastem. Wszystko dzięki współpracy z firmą EarthLink i technologii Wi-Fi.

Znane są już szczegóły oferty. Darmowy dostęp do internetu dostanie każdy mieszkaniec metropolii. Jeśli komuś nie wystarczy podstawowa wersja (256 kb/s), za 20 USD miesięcznie może wykupić lepszą przepustowość (1 Mb/s).

Earthlink i Google zobowiązały się do dostarczania usługi dostępu do internetu za pośrednictwem Wi-Fi przez najbliższe 10 lat w San Francisco. Podobne projekty planowane są między innymi w Philadelphii.

Jest tylko jeden problem... Zespół Google i EarthLink rywalizuje z pięcioma innymi firmami (w tym CISCO i IBM). Decydujący głos, odnośnie tego, kto przystąpi do prac nad siecią Wi-Fi San Francisco, ma rada miasta.

Google wykazuje ogromne zainteresowanie przetargiem. W końcu kwatera główna koncernu w Mountain View mieści się w pobliżu San Francisco. Jeśli dodatkowo spróbujemy połączyć kilka faktów, takich jak np. wykupienie łącz światłowodowych ciągnących się przez teren całego USA czy zapowiedź opracowania technologii pobierania opłat za bezprzewodowy dostęp do internetu, może nam wyjść całkiem jasny obraz przyszłych planów firmy.

Źródło: Associated Press, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag Wi-Fitag San Franciscotag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy