IE7 już do pobrania

19-10-2006, 06:46

Użytkownicy Windows XP mogą już pobrać Internet Explorera 7. Wczorajsze wydanie tego programu można śmiało nazwać historycznym, bo stanowi pierwszą modernizację przeglądarki Microsoftu od października 2001 roku.

Nowa przeglądarka z Redmond dostępna jest do pobrania na stronach Microsoftu jedynie w wersji anglojęzycznej. Wymaga systemu Windows XP SP2, Windows XP Pro 64 Edition lub Windows Server 2003 SP1. Kolejne wersje językowe mają się pojawić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Również w ciągu "najbliższych tygodni" IE7 przybędzie do użytkowników w postaci automatycznej aktualizacji. Nie dotrze ona jedynie do tych, którzy wcześniej ją zablokują za pomocą specjalnego narzędzia dostarczonego przez Microsoft. Taką opcje mogą wybrać np. firmy, które nie dostosowały swoich wewnętrznych aplikacji do IE7.

Flagową przeglądarkę Microsoftu ma cechować przede wszystkim bezpieczeństwo. Oficjele koncernu z Redmond niejednokrotnie zapewniali, że Internet Explorer w wersji 7 zostanie całkowicie przebudowany pod tym kątem. W przeglądarkę wbudowano także filtr antyphishingowy i zmieniono zasady obsługi obiektów ActiveX.

Niektóre funkcje od dawna obecne w konkurencyjnych przeglądarkach również trafiły do IE7. Jedną z nich jest możliwość organizacji kilku stron WWW w jednym oknie przeglądarki (tzw. przeglądanie w kartach) oraz wbudowany w przeglądarkę pasek wyszukiwania.

Nie wszyscy podzielają radość z wydania nowego IE. Krytycy ostrzegają, że nie wszyscy deweloperzy aplikacji online dostosowali swoje produkty do nowej przeglądarki Microsoftu. Gigant z Redmond próbuje jednak uspokajać użytkowników i w swojej informacji prasowej zaznaczył, że IE7 z pewnością dobrze współpracuje z aplikacjami PayPal oraz VeriSign.

Przez ostatnie 5 lat Microsoft ograniczał się jedynie do (nie zawsze skutecznego) łatania swojej przestarzałej przeglądarki - IE 6. Podobno teraz ma się to zmienić i w Redmond już trwają prace nad nową wersją IE, a oficjele firmy zapewniają, że tak długich przerw w wydaniach, jak ta pięcioletnia, już nie będzie.

Zdaniem analityków Microsoft bardzo potrzebował nowej przeglądarki internetowej, gdyż coraz częściej jakość tego programu rzutuje na ocenę całego systemu operacyjnego.

Wielu komentatorów spodziewa się jednak nie tyle powrotu użytkowników do IE, ile raczej istnej "wojny przeglądarek". Niebawem na rynku ukaże się Firefox 2.0 z wbudowanym sprawdzaniem pisowni, filtrem antyphishingowym, zapamiętywaniem sesji i ulepszoną obsługą kanałów RSS. Z pewnością będzie to poważny konkurent dla IE7. Jak na razie została wydana wersja RC3 tej otwartej przeglądarki.

Zanim pobierzesz IE7

Użytkownicy, którzy zdecydują sie pobrać IE7, zaraz po zaakceptowaniu warunków licencji ujrzą poniższy komunikat, w którym będą proszeni o upewnienie się, że ich kopia systemu Windows jest legalna.

Validate your copy of Windows

Before you can install Windows Internet Explorer 7, you must verify that your copy of Windows is genuine. After successful validation, your system will have access to the latest features, updates, and produt support.

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy