iCloud: ruszyła strona, Apple podała ceny (wideo)

02-08-2011, 07:47

Chmurowa usługa Apple'a ma się pojawić jesienią, ale już wczoraj ruszyła strona iCloud.com w wersji beta dostępnej dla deweloperów. Poza tym firma ujawniła, ile będzie kosztować dodatkowe miejsce na dane w jej chmurze.

Usługa iCloud została zaprezentowana na konferencji WWDC w czerwcu br. i jest uważana za jedno z ważniejszych przedsięwzięć Apple'a. Mówiąc najogólniej, ma to być chmura współpracująca z urządzeniami iOS, Mac i PC w celu automatycznego synchronizowania informacji, jakie użytkownik przechowuje na tych urządzeniach. Synchronizowane informacje obejmują muzykę, książki, aplikacje, kalendarz, kontakty, pocztę.

>>> Czytaj: Nowości Apple: iCloud, czyli sposób na opłaty od piratów? (wideo)

iCloud ma być dostępna jesienią, ale Apple już wczoraj uruchomiła stronę iCloud.com w wersji beta, która pozwala programistom na testowanie webowego interfejsu. Z niektórych doniesień wynika, że na stronę mogą się zalogować osoby nieuczestniczące w programie dla deweloperów, ale tylko deweloperzy wydają się mieć dostęp do funkcji synchronizacji danych.

W serwisie 9to5mac.com znajdziemy zrzuty ekranu przedstawiające aplikacje iCloud. Można też obejrzeć je na filmie poniżej. iCloud.com wygląda zachęcająco, w czym z pewnością pomaga charakterystyczna dla Apple'a estetyka. Strona startowa iCloud daje dostęp do poczty, kontaktów, kalendarza, usług Find My iPhone oraz iWork. Wygląda na to, że użytkownicy będą mieli dostęp do swoich dokumentów poprzez stronę iCloud.

Poza tym na stronach Apple'a poświęconych iCloud pojawiły się informacje o cenach za dodatkowe miejsce na dane. Jak wspomniano wcześniej, użytkownik otrzyma 5 GB miejsca na e-maile, dokumenty oraz kopie zapasowe, ale do tych 5 GB nie wlicza się muzyka, aplikacje oraz książki zakupione od Apple'a. Podobnie jest ze zdjęciami zachowywanymi automatycznie dzięki usłudze PhotoStream.

Za dodatkowe 10 GB trzeba będzie zapłacić 20 USD rocznie (użytkownik otrzyma w sumie 15 GB). Można też dokupić 20 GB za 40 USD lub 50 GB za 100 USD.

iCloud.com można zobaczyć na filmie poniżej:

 

>>> Czytaj: Bezpieczeństwo i prywatność usługi iCloud firmy Apple


Źródło: 9to5mac.com, Apple
Tematy pokrewne:  

tag usługi chmurowetag iOstag iCloudtag cloud computingtag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031