ICANN na pierwszej edycji konferencji Domain Meeting

PATRONAT MEDIALNY 15-09-2011, 14:58

Już 22 września 2011 odbędzie się pierwsza edycja konferencji Domain Meeting. Domain Meeting to cykliczne spotkanie rodzimych przedstawicieli branży domenowej oraz małych i średnich firm w Polsce. Jego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań na rynku domenowym i sposobów ich wykorzystania w biznesie. Tegoroczną edycję uświetni prezentacja Steve'a Gobina z ICANN.

Czy już wkrótce przeglądarki będą wyświetlały nam w paskach adresowych takie nazwy domen, jak bmw.car czy football.sport? Podczas 41. spotkania ICANN w Singapurze przegłosowano otwarcie przestrzeni nazw domen najwyższego poziomu, otwierając drogę do uruchomienia przynajmniej 300, a może i 1000 nowych rozszerzeń gTLD.

Czytaj także: Rewolucja w domenach. Wkrótce: .google, .apple, .sport itd.

Czy to oznacza koniec rejestrów narodowych? Czy zamiast kupowania domen z końcówką .pl będziemy przychylniej patrzyli na nazwy takie, jak .sex, .travel czy .warsaw? Na te i inne pytania odpowie m.in. Steve Gobin z ICANN podczas pierwszej edycji konferencji Domain Meeting.

– ICANN to jedna z najważniejszych organizacji zajmujących się regulowaniem domenowego świata. Obecność jej przedstawiciela w Polsce podczas konferencji Domain Meeting to szansa na pozyskanie unikatowych informacji, a także nawiązanie kontaktów biznesowych. Nie wyobrażam sobie, żeby przedsiębiorcy z rynku domenowego ominęli taką okazję – mówi Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl i organizator spotkania Domain Meeting.

Podczas konferencji zostaną poprowadzone m.in. dwie sesje ściśle praktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Prelegenci pokażą, jak budować wartość firmy z wykorzystaniem domeny i jak pozyskiwać domeny w świetle obowiązujących przepisów prawnych.

Druga, równoległa sesja będzie przeznaczona dla inwestorów domenowych. Tutaj prelegenci skupią się na kwestii skuteczności działań handlowych na rynku wtórnym, powiększaniu wartości domeny oraz kwestiach podatkowych.

Szczegółowe informacje na temat agendy oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: domainmeeting.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy