iBroker wybrany w akcji "Milion na Start-up"

16-01-2009, 12:13

Broker ogłoszeń internetowych to pierwszy pomysł, który otrzyma wsparcie finansowe i merytoryczne od spółki Money.pl w ramach akcji "Milion na Start-up". Inne projekty nadal mają szansę.

Akcja "Milion na Start-up" ruszyła w połowie września. W jej ramach spółka Money.pl zdecydowała się zainwestować 1 mln zł w wybrane przedsięwzięcie internetowe lub w kilka mniejszych przedsięwzięć.

Wiadomo już, że wsparcie otrzyma iBroker.pl – broker ogłoszeń internetowych. Za jego pośrednictwem będzie można zamieszczać np. oferty pracy czy sprzedaży nieruchomości od razu na wielu portalach. Trwają już rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy mogą być zainteresowani takim narzędziem do pozyskiwania klientów. W pierwszym etapie rozwoju serwis skoncentruje się na ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Money.pl obejmie 70 procent udziałów w spółce prowadzącej iBroker.pl.

- iBroker.pl przekonał nas nie tylko innowacyjnym pomysłem, ale także najlepiej przygotowanym biznesplanem. Największą przewagą konkurencyjną projektu jest wprowadzenie na polski rynek nieznanej dotąd usługi multipostingu ogłoszeń - mówi Aleksander Kusz, wiceprezes zarządu Money.pl.

Zgłoszenia do konkursu "Milion na start-up" przysłało kilkaset serwisów. Dotyczyły różnej tematyki, począwszy od modnych obecnie serwisów społecznościowych po innowacyjne projekty wykorzystujące technologię GPS.

Na akcję odpowiedzieli licznie studenci oraz osoby posiadające już własne serwisy internetowe. Wśród autorów najciekawszych pomysłów znaleźli się także naukowcy oraz kilka międzynarodowych zespołów proponujących projekty o globalnym charakterze. Organizatorzy spotkali się z dwudziestoma najlepiej przygotowanymi.

Zakończenie akcji nie oznacza, że pozostałe nadesłane projekty zupełnie odrzucono. Z wybranymi nadal prowadzone są rozmowy.

Więcej o startupach


Źródło: Money.pl
Tematy pokrewne:  

tag startupytag Money.pltag konkursytag e-biznes
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031