IBM nagrodzi najlepszych młodych programistów

05-12-2011, 22:53

Ruszył konkurs dla studentów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w tworzeniu aplikacji dla technologii IBM POWER. Główną nagrodą w zmaganiach jest płatny staż w IBM Polska. Zwycięzcę rywalizacji pod hasłem "Unikalność, niezawodność – najlepsza aplikacja dla IBM POWER" poznamy do końca kwietnia 2012 r.

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o technologii IBM POWER oraz jej unikalnych rozwiązaniach. To również okazja dla młodych programistów, aby wymienili doświadczenia i nauczyli się, w jaki sposób prezentować wyniki swoich prac. W zmaganiach mogą wziąć udział studenci wydziałów informatycznych polskich uczelni wyższych oraz wszyscy ci, dla których informatyka jest wielką życiową pasją. Projekty mogą być przygotowane przez jedną osobę lub zespoły składające się z dwóch współautorów.

Pierwszy etap konkursu kończy się 31 grudnia br. Do tego czasu przyjmowane są zgłoszenia zawierające opis funkcjonalności, wymagania sprzętowe i aplikacyjne, ewentualne schematy rozwiązania, które zamierza się rozwijać. Komisja konkursowa oceni je pod względem uzasadnienia problemu, propozycji rozwiązania, kreatywnego wykorzystania technologii czy możliwości praktycznego zastosowania projektu.

Czytaj też: High School Programming League już na półmetku

W drugim etapie, który rozpocznie się 9 stycznia, zmierzą się autorzy najlepszych pomysłów. Tym razem za zadanie będą mieli stworzenie aplikacji w warunkach udostępnionych przez IBM. Ich prace zostaną poddane ocenie nie tylko pod kątem architektury projektu czy jakości kodu, ale również ze względu na jakość ich prezentacji.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przed końcem kwietnia 2012 r. Autor lub współautorzy projektu, który zajmie pierwsze miejsce w konkursie, zostanie zaproszony na płatny staż do IBM Polska. Ponadto twórcy trzech najlepszych rozwiązań otrzymają w nagrodę wyjazd na konferencję COMMON European Congress, który odbędzie się w czerwcu 2012 r. w Wiedniu.

Więcej informacji na temat konkursu: www.ibm.com/systems/pl/konkurspower


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930