IBM łączy siły z Wrocławskim Centrum Badań EIT+

28-05-2009, 12:09

IBM i Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisały wczoraj list intencyjny, w którym zobowiązują się do współpracy w zakresie badań naukowych, wymiany wiedzy i rozwoju technologii. Współpraca ma zaowocować opracowaniem technologii o dużym potencjale biznesowym.

List intencyjny podpisano w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współpraca między IBM i WCB EIT+ obejmować będzie projekty z obszaru nano- i biotechnologii oraz rozwoju i zastosowania inteligentnych technologii, których założeniem jest przyniesienie wymiernych długookresowych korzyści biznesowych.

Naukowcy z IBM Research będą dodatkowo wspierać WCB EIT+ poprzez realizację szkoleń i konsultacji dla kadry badawczej, w tym związanych z zarządzaniem projektami badawczymi, infrastrukturą badawczą i pracami badawczo-rozwojowymi.

Intencją IBM i WCB EIT+ jest także zaproszenie do współpracy dodatkowych partnerów. Obecnie prowadzone są rozmowy z przedstawicielami środowiska akademickiego oraz innowacyjnych przedsiębiorstw działających na rynku polskim.

- Zidentyfikowaliśmy kilka potencjalnych obszarów, które mogą być przedmiotem wspólnych badań z IBM i w których IBM ma bogate globalne doświadczenie, w tym zarządzanie zasobami wody, zmniejszanie zużycia energii w procesach technologicznych i sterowanie systemami transportu – mówi prof. Mirosław Miller, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

W Polsce wciąż mało jest współpracy pomiędzy sektorem gospodarczym i naukowym. Słusznie chyba zauważyła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, że jest to niezbędny element dokonania skoku cywilizacyjnego. Z kolei przedstawiciele IBM mówią, że Polska ma bogaty dorobek i doświadczenie w zakresie nauki i technologii.


Źródło: IBM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31