IBM: Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku

30-03-2009, 13:40

IBM rozszerzy działalność w Polsce i uruchomi Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowego w Gdańsku. To pierwsze tego typu centrum usług biznesowych IBM w Polsce i trzecie w naszym regionie Europy.

Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe IBM ma wspierać firmy w zakresie konsultingu oraz usług aplikacyjnych. Specjalizuje się w rozwiązaniach SAP oraz Chordiant, oferując usługi w obszarze systemów klasy ERP (zintegrowane zarządzanie firmą), CRM (zarządzanie relacjami z klientami), SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw), a w perspektywie - Business Intelligence i hurtowni danych.

Centrum w Gdańsku należy do zintegrowanej sieci dwudziestu podobnych ośrodków IBM w ośmiu państwach. Centrum współpracuje zarówno z klientami z sektora dużych, jak i średnich przedsiębiorstw z branży petrochemicznej i telekomunikacyjnej.

IBM rozwija swoją działalność na Pomorzu w oparciu o dostępne tu zasoby wiedzy i umiejętności. Pod koniec września 2008 w ramach Programu Inicjatywa Akademicka firma IBM otworzyła Laboratorium Badania Technologii Informatycznych na Politechnice Gdańskiej (wspólna inicjatywa IBM, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Studenci realizują prace, korzystając ze wsparcia merytorycznego i produktów IBM.

Kolejnym etapem rozwoju Centrum będzie planowane przekształcenie go w Center of Advance Studies, które będzie współpracowało z Laboratoriami Badawczo-Rozwojowymi IBM na całym świecie.

- Cieszę się z każdego nowego inwestora w Gdańsku. Ale najbardziej się cieszę, gdy w naszym mieście pojawia się tak znana i ważna firma, jak IBM. Jej obecność oznacza niewątpliwie promocję miasta oraz nowe miejsca pracy - powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Dariusz Śliwowski, Dyrektor Działu Usług Biznesowych IBM Polska dodał, że nowe centrum już stało się aktywnym uczestnikiem globalnej sieci ośrodków IBM - korzystając z ich doświadczenia, jednocześnie wzbogaca je o swój know-how.


Źródło: IBM
Tematy pokrewne:  

tag SCMtag Politechnika Gdańskatag inwestycjetag IBMtag Gdańsktag ERPtag CRM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031