Huawei: Ascend D Quad to najszybszy smartfon na świecie

27-02-2012, 13:48

Chiński producent poinformował, że udało mu się stworzyć najszybszy smartfon na świecie, który do tego wygląda bardzo nowocześnie. Urządzenie Huawei Ascend D Quad można oglądać na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Ascend D Quad jest wyposażony w 4,5-calowy ekran 720p HD, a jedną z jego unikalnych funkcji jest wsparcie dla technologii Dolby 5.1 Surround Sound oraz Audience earSmart.

Czytaj także: CES 2012: urządzenie LTE od Huawei

Nie zawiodą się również fani wykonywania zdjęć telefonem. Urządzenie Huawei wyposażone jest w 8-megapikselowy aparat, a także 1,3-megapikselową kamerę do wideorozmów. Jak zapewnia producent, sprzęt pozwala na przechwytywanie obrazu w jakości 1080p HD.

Sercem smartfona Huawei Ascend D Quad jest 4-rdzeniowy procesor K3V2 taktowany zegarem 1,2 GHz lub 1,5 GHz. Warto zauważyć, że układ ten jest na razie niezbyt popularny, jednak nieoficjalnie mówi się, że może to być jeden z największych konkurentów dla podzespołu Tegra 3 od Nvidii.

Smartfon Huawei Ascend D Quad
fot. - Smartfon Huawei Ascend D Quad
Huawei zapewnia, że akumulatorek o pojemności 1800 mAh pozwoli na "dwa dni normalnego użytkowania". Już teraz firma zapowiedziała jednak smartfona Ascend D quad XL, u którego parametr ten wynosi 2500 mAh, co ma wydłużyć czas pracy bez konieczności ładowania o jeden dzień. Oba urządzenia, podobnie jak zaprezentowany ostatnio tablet, działają pod kontrolą nowego Androida 4.0.

Czytaj także: Huawei: mamy najcieńszy smartfon świata


Następny artykuł » zamknij

Egipt chce blokady pornografii

Źródło: Huawei
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy