HTC nie będzie mogło wykorzystywać Windowsa 8

07-06-2012, 15:20

Nowe urządzenia firmy HTC nie będą mogły wykorzystywać Windowsa 8 od Microsoftu - dowiedział się serwis Bloomberg. Tajwański koncern zmaga się z problemami finansowymi, a kolejne negatywne informacje coraz bardziej niepokoją akcjonariuszy.

Microsoft miał odmówić HTC współpracy przy promocji nowego Windowsa ze względu na niewielką sprzedaż tabletów tajwańskiej firmy. Koncern obawiał się również, że HTC nie ma odpowiedniego doświadczenia przy tworzeniu tabletów - informuje Bloomberg (zob. HTC Said To Be Shut Out Of Next Version Of Windows).

Czytaj także: HTC: Seria One bedzie kluczowa również w drugiej połowie roku

Warto przypomnieć, że HTC wyprodukowało pierwszego smartfona firmy Google z Androidem, jednak w ostatnim czasie zmaga się z silną konkurencją ze strony Samsunga. Brak możliwości wykorzystywania Windowsa 8 na tabletach z pewnością utrudni tajwańskiej firmie walkę o rynek tego typu urządzeń w drugiej połowie roku.

HTC ma również problemy z dostawami części, przede wszystkim od koncernu Qualcomm, który priorytetowo traktuje większych klientów. Tylko w ostatnim roku cena akcji producenta smartfonów spadła aż o 68%, pomimo pozytywnego przyjęcia przez rynek nowych urządzeń z serii One.

Według Blomberga w tym toku sprzedaż urządzeń HTC spadnie o kolejne 12%, podczas gdy konkurencyjne firmy zdobywają kolejne udziały w rynku. Każdy konsument zna platformę Galaxy oraz smartfony iPhone, a w przyszłości rynek będzie się skupiał właśnie na nich - uważa analityk Matthew Thornton z Avian Securities LLC. - Od tego momentu sytuacja wygląda dla HTC już tylko gorzej.

Czytaj także: Lenovo chce w tym roku potroić dostawy smartfonów


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30