HP w grupie firm walczących z problemem podrabiania produktów

31-05-2010, 18:34

Firma HP dołączyła do światowej grupy przedsiębiorstw i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz globalnej walki z podrabianiem towarów i piractwem (BASCAP - Business Action to Stop Counterfeiting and Piracy).

BASCAP skupia światową społeczność przedsiębiorców w celu skuteczniejszego rozpoznawania i przeciwdziałania przypadkom łamania praw własności intelektualnej. Kolejnym celem tej organizacji jest skłonienie lokalnych, krajowych i międzynarodowych organów, aby przywiązywały większą wagę do egzekwowania i ochrony tych praw.

- Jako Międzynarodowa Izba Handlowa jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia firmy HP do konsorcjum BASCAP, szczególnie z uwagi na fakt, że podrabianie elektroniki użytkowej to niepokojące zjawisko o międzynarodowym charakterze - powiedział Jeff Hardy, koordynator akcji BASCAP, Międzynarodowej Izby Handlowej. - Dołączenie HP do grona członków z innych branż należących do organizacji BASCAP pomoże nam w nagłośnieniu problemu fałszerstw i ich konsekwencji dla wszystkich sektorów, a zarazem sprawi, że nasz przekaz będzie miał większą siłę oddziaływania wśród polityków i konsumentów – dodaje.

>> Czytaj też: Uwaga! HP znów wymienia płonące baterie

Na łamach Dziennika Internautów pisaliśmy już o przypadku podrobienia iPada firmy Apple, którego nazwano iPed. Na początku maja natomiast firma HP wsparła walkę z podróbkami materiałów eksploatacyjnych do drukarek.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag podróbkitag hptag BASCAP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930